Тернопільські школярі вирощують мікрозелень на “Розумному городі”

0 264

У Тернополі учні шостої школи вирощують мікрозелень. Отриманий врожай продають місцевим ресторанам, частину виручених коштів передають на потреби ЗСУ. Про це розповів координатор проєкту Роман Комінярський, пише SEEDS.

Мікрозелень вже давно використовується в ресторанній сфері. Це тренд останніх 5 років. Її використовують для декору гарячих страв, або як доповнення до холодних. Мікрозелень в тернопільській школі вирощують в рамках проєкту “Розумний город”.

“Для нас це дуже цікаво, бо раніше ми таких речей не пробували. Ми погодилися на такий проєкт. Він для дітей корисний. Це зайнятість дітей, друге – це пізнавальна роль цього проєкту, і третє – це фінансова грамотність”, – говорить директор навчального закладу Олександр Остапчук.Допомагають вирощувати зелень 12 учнів. Серед них – десятикласниця Уляна.

“В нас є досить велика кількість рослин. 80% всіх продажів – це горох і соняшник. Також у нас є два види капусти. Кожного разу ми починаємо з того, що замочуємо кокосовий ґрунт, висаджуємо горох. Він стоїть 4-5 днів під пресом, для того, щоб він ліпше проріс. Після того ми його виставляємо під лампи, виростає така коренева система. Він затоплюється 2-3 рази вдень, за 4-5 днів він до такого вигляду виростає і ми його продаємо в ресторани”, – розповідає школярка.

Читайте також: Компанія з Вінниччини закладає промислові плантації міскантуса для переробки на папір

Проєкт “Розумний город” цьогоріч вперше проводять у міській школі. Координатор Роман Комінярський розповідає, чотири роки поспіль до нього залучали учнів сільських шкіл.

“Загалом проєкт для дітей, які бажають розвиватися і дізнаватися щось про агрономію. Ми прагнемо ділитися досвідом компанії. В нас є багато гарних агрономів. Якщо дитина думає, ким йому бути, то це прекрасний досвід брати участь в “Розумному городі”, і зрозуміти, а раптом агрономія – це моє”, – розповів Суспільному Роман Комінярський.

Загалом проєкт “Розумний город” діє у трьох областях України. Її працівники також консультують учнів, як правильно доглядати за рослинами.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!