На українському енергетичному ринку стартує унікальний  симбіотичний екопроєкт для агровиробників

0 1 164

Теплова енергія – суттєва витратна частина кожного напрямку агробізнесу. Саме аграрії виробляють левову частку біомаси, яка є альтернативою дорогому природньому газу.

В Україні вже навчилися отримувати теплову енергію з біомаси. Навіть більше – на українському енергетичному ринку стартує унікальний симбіотичний екопроєкт для агровиробників.


Про технологічні аспекти проєкту розповів Ярослав Мартинов, директор ТОВ «Придніпровська БіоТЕС», теплоелектростанції, яка вже найближчим часом буде введена до експлуатації у місті Токмак Запорізької області.

«Розвиток в Україні теплової енергетики, основною сировиною для якої є біомаса, пояснюється значно дешевшою собівартістю її виробництва у порівнянні з традиційними джерелами.

У такій аграрній країні як наша, де існують надлишки відходів аграрного виробництва, аналогічні проєкти не мають проблем із біопаливом.

Сприятлива кон’юнктура цієї галузі й послугувала поштовхом до реалізації проєкту «Придніпровська БіоТЕС» загальною потужністю з виробництва електроенергії – 8,6 МВт і теплової енергії – 28 мВт. Потужність станції дозволяє проводити відбір пари у обсязі 10 тонн/годину. Тобто ми повністю здатні забезпечити потреби великого агровиробництва,»- пояснює фахівець.

Саме тому на етапі реалізації проєкту «Придніпровська БіоТЕС» пропонує агробізнесу розташувати своє виробництво в безпосередній близькості від  теплоелектростанції, в промисловій зоні південної частини міста Токмак.

«Ми гарантовано надаємо теплову енергію у необхідних обсягах зі знижкою 50% від базису. Оскільки теплова енергія є однією з основних витратних частин агробізнесу, переваги співробітництва з нашим проєктом очевидні. Адже така синергія факторів здатна суттєво знизити собівартість виробництва за рахунок нульових витрат на транспортування енергії»,- пояснює Ярослав Мартинов.

«Придніпровська БіоТЕС» – перша в Україні ТЕС, що пропонує, вигідні та комфортні умови для розвитку агробізнесу. Навколо БіоТЕС сформується зручна інфраструктура з оптимальною логістикою, а також інноваційний індустріальний парк.

Як зазначають фахівці ринку теплової енергетики, співробітництво з БіоТЕС зацікавить підприємців, які займаються зберіганням зернових та глибокою переробкою зернових культур.

У плодоовочівництві також є неабиякий інтерес до мінімізації витрат на тепло: сушка та заморожування плодоовочевої продукції, тепличний бізнес, переробка овочів та фруктів.

«У залежності від технологічної потреби того чи іншого виробництва, «Придніпровська БіоТЕС» може постачати пар як з параметрами для опалення та ГВП (120°С, 1,5 атм), так і з «високими» параметрами (330 °С, 8,5 атм), також можливі комбінації режимів теплофікації», – зазначає Ярослав Мартинов, додаючи, що на станції буде встановлено обладнання зі 100%-м екологічним контролем.


«Придніпровська БіоТЕС» шукає надійних партнерів у сфері агробізнесу

забезпечуючи дешевим теплом та розвиненою інфраструктурою.

Відповімо на всі запитання за телефоном:

+38 050 011 71 06

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgriGator    

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!