На Волині закладають плантації суниці і обіцяють заробітки не менші ніж у Польщі

0 536

У Прилісненській об’єднаній територіальній громаді, що на Волині, висаджують плантацію суниці, обіцяють, що тутешні мешканці матимуть зарплати не менші, ніж у Польщі. Вже заклали маточник під суницю та готують грядки під плівкою та крапельним зрошенням для цьогорічної посадки.

Планують заробіток мати упродовж року – культури посадять так, що достигатимуть вони протягом всього року. Про це повідомив заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Гнатюк.

“Заробітки обіцяють не менші, як в Польщі. Для прикладу, якщо збір 1 кілограм малини інтенсивного виробництва 10 гривень, врожайність 10 тонн з гектара, затрати 30 тисяч гривень на гектар і ціні на ягоду 40 гривень, то при органічній продукції із тими ж затратами 30 тисяч гривень на гектар врожайністю 5 тонн на гектар і ціні 80 гривень за кілограм є можливість заплатити 20 гривень за 1 кілограм збору ягід”, – додав заступник.

Ще у 2017 році у громаді взяли за мету провести інвентаризацію вільних сільськогосподарських земель спочатку в межах населених пунктів, а потім за межами, розпайованих земель та тих, що не ввійшли до паювання.

Зокрема в ОТГ вирішили виставити на торги дві ділянки площами 14 та 24 гектарів в селі Прилісне. В липні місяці торги відбулись і громада отримала по 3000 гривень за гектар.

“Для наших земель – це дуже непогана плата, коли власникам паїв дають по 1000 гривень. Але не це основне. Домовились, що інвестор вкладає кошти у органічне землеробство, а наше комунальне підприємство допомагає у обробітку землі, за що має непогані кошти”, – розповів Олексій Гнатюк.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Район.Бізнес

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!