На Харківщині з муніципальних відходів вироблятимуть електроенергію

0 623

На Харківщині планують побудувати заводи з переробки муніципальних відходів. До складу спільного підприємства увійде біогазова станція з потужністю виробництва електричної енергії 1,5 МВт на годину.

Інвестиційний проект з будівництва заводу передбачає додаткові надходження в бюджети територіальних громад та створення 48 нових робочих місць. Про це на зустрічі з керівниками ОТГ розповів представник німецької компанії Braun Industrial Technology (BIT GmbH) Ігор Трушенко.

За його словами, потужність майбутнього підприємства складатиме 26 тон перероблених відходів на добу. За його словами, основною метою програми, що була розроблена винятково для міських громад України, є впровадження німецького досвіду і сучасних технологій в систему поводження з муніципальними відходами, до складу яких входять:

  • частина твердих побутових відходів, що біологічно розкладається;
  • активний мул побутових стічних вод міських очисних споруд;
  • садові та паркові відходи (сміття, листва та гілки);
  • сільськогосподарські відходи (відходи рослинництва та тваринництва);
  • відходи місцевої промисловості та торгівельних мереж.

Як наголосив Ігор Трушенко, для фінансування кожного спільного проекту буде створено цільовий бюджет, наповнення якого буде здійснюватися за рахунок дольових внесків учасників. При цьому обсяг інвестування з боку німецького партнера складатиме — 70%, а доля інвестування від міських громад — 30%,  при цьому місцевим громадам надається можливість значний обсяг інвестування виконувати у вигляді місцевих гарантій.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Справжня варта

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!