На Закарпатті справжнє нашестям іноземних ненажер, – руді слимаки винищують городину

0 8 303

Мешканці Закарпаття розпочали боротьбу із ненаситними шкідниками – руді слимаки поїдають городину і вже встигли завдати людям істотної шкоди, пише SEEDS.

Торік паразитів з Іспанії у садах й на городах жителів області майже не було. Утім урожаю у багатьох районах не було через засуху.

Цьогоріч разом із довгоочікуваними опадами на голови місцевих господарів випали й нові проблеми. Через дощі цього травня рудих слимаків у садах закарпатців дуже багато.

Читайте також: Рисоводи Одещини прогнозують вдвічі більший врожай «білого золота», ніж минулого року

Люди збирають їх відрами з власних городів. Рудих “ловлять” із ранку та ввечері. Вдень, коли сонце надто пече, слимаків не помітно, відзначають господарі.

«Маємось нині із тим нашестям рудих. Вже поїли у мене розсаду й цибулю. Гризуть огірки, що ледь встигли зійти на городі. Узялись за редиску червону, тепер і її точать. Все попідїдане, а із квітів ірисів стирчать стряпаки», – розповіла господиня пані Олена «Голосу Карпат». 

«Та я маю, чим годувати рудих слимаків, солю їх на грядках й посипаю кавовою гущею. На доріжку теж сиплю отрути, вони висихають від неї й здихають. Але потрібно ту гидоту й збирати руками, бо одних труїш, а інших налізе дуже багато. Не встигаєш і дихнути, як вони уже топчуть зелень. Кожен листочок поїдений ненажерами», -бідкається господиня.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!