Рисоводи Одещини прогнозують вдвічі більший врожай «білого золота», ніж минулого року

0 312

Кілійський рис – один з харчових брендів аграрної Одещини. Майже 30% від загального обсягу виробництва цієї культури в Україні вирощує саме Одеська область, пише SEEDS.

Цієї весни, як і в 2022 році, рисом засівають трохи більше двох тисяч гектарів полів. Хоча в довоєнні роки цей показник був вдвічі більшим – під вирощування «білого золота» відводилося близько 4,5 тис. гектарів полів, розповів голова Кілійської громади В’ячеслав Чернявський.

«Якщо б фермери знали заздалегідь, що весною випаде така кількість опадів, то вони взимку внесли більше добрив. Бо ж позаминулого року рисоводи це зробили, а потім через посуху «спалило» листя рослин», – зазначає В’ячеслав Вікторович.

Наразі рисові господарства «посилювали» поля іншими видами добрив, зважаючи на підвищену вологість ґрунту, а взимку для цього застосовують переважно селітру.

Незважаючи на те, що є певні негаразди в посівній кампанії та вирощуванні «білого золота», рисоводи цього року очікують вдвічі більший врожай, ніж минулої осені.

Читайте також: На Одещині відроджують конярство, яке колись славилося на всю Європу

«Показники врожайності цього року будуть значно кращими. Якщо минулоріч на Кілійщині фермери збирали в середньому по одній-дві тонни рису з одного гектара, то восени прогнозується чотири – п’ять тонн «білого золота» з одного гектара», – висловив сподівання очільник громади інформаційній агенції Юг.Today.

У Кілійському міжрайонному управлінні водного господарства, в свою чергу, поінформували, що цьогоріч будуть задіяні під вирощування всього 20% рисових систем від наявних (заплановано 2052 га).

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!