Надлишок цибулі змусив фермерів України роздавати її задарма 

0 2 737

За інформацією аналітиків EastFruit, надлишок цибулі на ринку регіону дістався і до України. Зокрема, на найбільшому регіональному торговому майданчику EF Trade Platform почали з’являтися пропозиції цибулі за нульовою ціною, пише SEEDS.

“Віддам цибулю безкоштовно на умовах самовивезення”, – пише підприємець. Раніше цибулю безкоштовно почали роздавати у Казахстані та Узбекистані, а також згодовували її вівцям, знімаючи це на відео.

«Очевидно, що багатьом власникам цибулі цього сезону було непросто зберегти якість цієї продукції настільки тривалий час, бо для них це був перший досвід. Після того, як минулого року оптові ціни на цибулю перевищили 1 долар за кг навесні, багато хто вирішив заробити не лише на вирощуванні, а й на зберіганні цибулі. Це призвело до різкого зростання виробництва та високих цін під час збирання в Україні.

Однак подібні тенденції були відзначені і в інших країнах: Молдові, Грузії, Узбекистані, Таджикистані, Киргизстані, Казахстані, що призвело до величезного надлишку цибулі на ринку», – пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).


Фото з торгового майданчика EF Trade Platform

«Крім того, вирощування цибулі в Україні перемістилося до центральних та західних регіонів країни з півдня, де виробництво було фактично знищено російськими окупантами. А у цих регіонах умови для вирощування суттєво відрізняються, що створило проблеми при зберіганні продукції.

В результаті, вже в лютому-березні багатьом довелося розпочати перебирання цибулі, бо вона почала псуватися.

При цьому ціни стагнували та повільно знижувалися. Не дивно, що на даний момент оптові ціни на цибулю в Україні нижчі, суттєво ніж зазвичай у цей період року», – каже Андрій Ярмак.

Результатом таких низьких цін на цибулю в Україні став різкий експорт цих овочів до країн Євросоюзу, де два роки поспіль були проблеми з урожайністю цибулі через літні посухи.Проте експорт не допоміг підтримати ціну на цибулю. А зараз очікувати суттєвого зростання цін вже не доводиться, хоч до початку сезону все ще залишається чимало часу – збирання ранніх сортів цибулі в Україні розпочнеться лише у середині червня.

Справа в тому, що цибулю нового врожаю вже експортують з Узбекистану та інших країн з теплим кліматом, і ціни на неї також рекордно низькі. Тому ситуація для виробників цибулі поки що залишається непростою.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!