Нагідки лікарські – прибуткові квіти для українських ланів

0 851

Українських фермерів не лякають зміни. Дедалі частіше вони починають висаджувати на своїй землі незвичну і зовсім неїстівну городину. Зокрема лікарські трави, пише SEEDS. 

Для такого рішення є чимало пояснень, зокрема ціна. За кілограм, наприклад, сухих квітів нагідок лікарських можна отримати в середньому 120 гривень.

Про це розповів Назар Приведенюк – завідувач відділу технології вирощування лікарських рослин Дослідної станції лікарських рослин в м. Лубни, під час вебінару, організованого Growness Group.

«Сьогодні середня ринкова ціна за кілограм сухої квітки 120 грн\кг, ви можете отримувати з гектару 60 тисяч чистого прибутку. Рентабельність виходить 46%.

Нагідки лікарські, вирощені в Україні, мають гарну якість. Однак краще посівний матеріал закупати у надійних постачальників. Це важливий момент», – радить фахівець.



Середня урожайність сухих квітів нагідок лікарських становить 1 т/га (10 кг із 1 сотки), але якщо гарно удобрене поле, достатньо опадів і вчасно збирати суцвіття (без запізнень, не допускаючи формування насіння) то урожайність може становити 1,5-2 т/га (15-20 кг із 1 сотки) сухих квітів, розповів Назар Приведенюк.

З 10 кілограмів сирих квітів отримують 1,5–2 кг сухої сировини, додає експерт.

«Зазвичай одна людина за день може зібрати від 25 до 70 кілограмів сирої квітки. Однак не можна проводити збір сировини коли ще не спала роса, або після дощу. Мокрі квіти погано сохнуть і швидко псуються.

А ще потрібно пам’ятати: чим частіше збираєш квіти тим більше виростає нових. Якщо стався випадок що не встигли зірвати вчасно суцвіття і вони почали формувати насіння (перецвіли) тоді такі квіти зривають і викидають, чим стимулюють ріст нових бутонів», – додав Назар Приведенюк.



Після збору квітів нагідок їх потрібно відразу розтрушувати тонким шаром не більше 3–5 см (за природнього висушування). Довго зберігати (більше 3-4 годин) у великих купах зірвані сирі суцвіття не можна, вони починають самозігріватися і псуватися.

«Важливий момент: не можна висушувати нагідки на сонці – квітка змінює колір і стає світлою, навіть біліють а це вже є не товарно придатною сировиною», – каже експерт.

Сушити нагідки можна на горищах, під навісом, в ангарах та спеціально обладнаних сушарках. Їх розсипають на мішковині, папері, металевій дрібній сітці чи інших матеріалах що легко пропускають повітря та вологу.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!