Найбільшої шкоди коронакриза завдала українським овочівникам

0 674

Коронакриза доволі сильно вдарила по бізнесу овочівників України. Що ж стосується аграріїв, які вирощують зернові, бобові та насіння, то вони вплив коронавірусу і карантину на собі поки не відчули.

За оцінками Катерини Звєрєвої, директорки з розвитку Української плодоовочевої асоціації та керівниці міжнародної інформаційно-аналітичної платформи East-Fruit, найбільше від карантину, а саме від закриття ринків, постраждали малі фермери, які вирощують овочі та фрукти. Адже, за її словами, понад 80% свіжої продукції українських виробників і 100% продукції дрібних фермерів до початку карантину прямувало на реалізацію саме на ринки.

“Чимало українських овочів виявилося на звалищах або було продано за умовні “3 копійки” через масове закриття продовольчих ринків в Україні, яке тривало понад місяць і було пов’язане з введенням карантину в країні”, – говорить експертка.

Катерина Звєрєва також зазначає, що переважна більшість українських виробників до цих пір продовжують зберігати свою продукцію в необладнаних приміщеннях, що істотно скорочує терміни зберігання і реалізації овочів і фруктів.

В Україні вже зараз виробники, переважно, не здатні запропонувати оптові партії яблука належної якості, тому роздрібні мережі починають імпортувати цю продукцію, тому що попит на неї зберігається. Більш того, частка імпортних яблук в мережах супермаркетів буде збільшуватися аж до появи на ринку яблук нового врожаю.


Що стосується аграріїв, які вирощують зернові, бобові культури та насіння, то вони вплив коронавірусу та карантину на собі поки що не відчули, оскільки він припав на посівну. Тобто, за словами фермерів, вони у цей період займаються польовими роботами, які карантин не обмежив, а продавати свої врожаї вони будуть восени і, можливо, тоді цінова політика буде залежати від коронавірусу, що, безперечно, тоді вже матиме вплив і на них.

За словами Івана Якуба, фермера та одночасно голови асоціації фермерів Чернігівської області, наслідків пандемії вони не відчули, а найбільше страждають від того, що немає підтримки держави.

“На сьогоднішній день у порівнянні з іншими роками ні одної гривні немає фінансової допомоги від держави. За державними програмами – цього року їхня кількість на порядок зменшилася, а значить фермер не розраховує на додаткові кошти і не хоче збільшувати врожай, бо не знає, що буде далі”, – зазначив фермер.  

 

SEEDS.org.ua  за інформацією ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!