Неймовірний коваль з Волині змайстрував диво-пристрій для висаджування полуниці

0 519

Антон Стариков із села Пожарки Рожищенського району, що на у Волині ще з десяток років тому навіть і гадки не мав, що візьме у руки молот і стане біля ковадла. Тепер він відомий коваль про якого знають не тільки на Волині.

Сьогодні майстер може виготовити будь-які плуги та борони до різноманітних тракторів. До нього стали звертатися фермери і великі агропідприємства ледь не з усієї України. А починав Антон Стариков з городніх сапок.

“Довго стягувався на першого 75-тонного молота. Місяцями не платив за світло, бо грошей не мав. Тяжко було починати. Та й довелося пошукати якийсь станок нормальний. То тепер є стільки різних цяцьок у ковальській справі, аби захотів! Навіть комп’ютеризовані верстати з’явилися: забиваєш спеціальну програму – і він поріже тобі метал на будь-які шматки”, – каже майстер.

“До 2000 року я нарахував, що зробив понад тисячу тракторних плугів. А потім перестав вести облік. Справжнім викликом для мене торік стало замовлення на плуг до величезного і найпотужнішого трактора – Т-150. Ох і поламав я голову над тим монстром”, – згадує майстер.

Є в колекції коваля з Волині і доволі незвичні пристрої. “Якось підгледів у поляків пристрій для висаджування полуниці, і викував такий. Він розпушує ґрунт, застеляє його поліетиленовою плівкою, робить отвори для розсади, висаджує і поливає її. Останнім часом така чудо-техніка стала дуже популярною. Уявіть, наскільки це полегшує працю тих, хто займається ягідництвом”, – розповів Антон Стариков.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією visnyk.lutsk.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!