Сьогодні оборот у рибній галузі України складає понад мільярд гривень

0 304

В Україні є два види рибальства – промислове і аквакультура, яка займається вирощуванням риби. На жаль, через повномасштабне вторгнення росії промисловий вилов зменшується, і галузь потребує підтримки, пише SEEDS.

Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час виступу на форумі «Реформа рибного господарства: як зробити рибний сектор прибутковим?», повідомляє Мінагрополітики.

«В галузі аквакультури навіть у 2022 році було вирощено понад 15 тисяч тонн риби. Підприємці у такий складний час, коли подорожчали корми і були перебої з поставками, надалі забезпечували продовольчу безпеку країни і підтримували національну економіку», – підкреслив Віталій Головня.

За його словами, важливість розвитку рибного господарства в Україні важко переоцінити. За рік після запровадження реформи в галузі вдалося досягти серйозних результатів.«Після початку проведення аукціонів на «Прозоро. Продажі» у 2023 році при вилові 24,5 тис тонн риби було сплачено 101 млн грн податків за використання водних біоресурсів. При цьому ціна на рибу зросла лише на 7,6%.

Це значно перевищує показники 2021 року, коли не було аукціонів, а при вилові 19,8 тис тонн бізнес сплатив 13,4 млн грн податків. На сьогодні оборот у рибній галузі складає понад мільярд гривень», – зазначив Віталій Головня.

Заступник Міністра розповів, що в Україні людина за рік у середньому споживає 13,7 кг риби. У світі цей показник складає 20,4 кг. Орієнтовний фонд споживання риби в Україні – 520-550 тисяч тонн на рік.

Крім того Віталій Головня зазначив, що галузь активно адаптується до європейських норм і стандартів. Зокрема, за його словами, було проаналізовано 705 законодавчих актів ЄС в галузі рибальства. З  них 662 не потребують впровадження, 34 потребують імплементації.

 

SEEDS 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!