Нові яблуневі сади – одна з найпривабливіших інвестиційних ніш

0 2 024

Якісне яблуко завжди користується підвищеним попитом, тому, нові яблуневі сади – одна з найпривабливіших інвестиційних ніш. Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час виступу на міжнародній конференції “Яблучний бізнес України-2019”, яка розпочала свою роботу в місті Дніпро.

“Озираючись на минулий сезон, дехто каже, що це невигідний бізнес, я вважаю, що це зовсім не так. Це вигідний бізнес при правильному інвестуванні коштів. Нові яблуневі сади – одна з найпривабливіших інвестиційних ніш”, – висловив думку Андрій Ярмак.

За інформацією фахівця, при операційних витратах в межах 250-300 тис/га можна отримати більш 1 млн грн з гектара виручки, а якщо зробити все правильно, то реально отримати і 2 млн грн з гектара.

“Я не знаю іншої галузі з такою високою маржинальністю в АПК. При цьому я завжди повторюю, що в світі перевиробництво яблука. Виникає питання, чому ж варто інвестувати?

Тому що перевиробництво існує тільки в категорії неякісного або звичайного яблука, і там йде потужна цінова конкуренція.

У свою чергу, якісне яблуко завжди користується підвищеним попитом, особливо, якщо інвестуєш не тільки у виробництво, але і в маркетинг”, – зазначив фахівець.

Він також підкреслив, що для досягнення успіху в яблучному бізнесі потрібні нові підходи і те, що працювало 10 або 20 років тому, потрібно забути. Для вивчення таких підходів українським виробникам варто вчитися у провідних світових виробників яблука преміальної якості – США, Франції та Італії.

Водночас Андрій Ярмак звернув особливу увагу учасників конференції на підходи до вибору сортів, зазначивши, що українським садівникам слід відходити від вирощування дешевого яблука саме на користь більш перспективних сортів, що користуються попитом на зовнішніх ринках.

“Дешеве яблуко далеко не їде, адже транспортна складова в ціні занадто висока. Не дуже якісне яблуко неперспективних сортів не дозволяє імпортеру заробляти більше, адже воно гірше продається, тому його не так охоче беруть.

Тому замінити 100 га “Айдаред” на 10 га перспективного сорту зараз вигідніше, ніж намагатися “штовхати” умовний “Айдаред”, – зазначив економіст ФАО.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!