На Полтавщині агрофірма розводить рідкісний вид байбаків

0 479

З кінця липня працівники мисливських угідь “Фенікс 2017”, що на території Щербанівської ОТГ Полтавського району, переселили з Диканського району двадцять байбаків.

Решту запланованих голів перевезуть уже наступного року. У планах єгерів було переселити 40 байбаків. Наразі вдалося виловити й перевести 20 голів. Ще половину залишили на наступний рік, бо за такий короткий період вони не встигнуть адаптуватися.

Тварини мають ще трохи часу до настання холодів, аби пристосуватися до місця проживання та нагуляти жирок. Тобто підготуватися до зимового сну. Уже навесні від них чекатимуть першого приплоду.

Як пояснює заступник гендиректора агрофірми “Подоляка”, біолог-мисливствознавець Петро Нос, мета такого розведення – збільшити біорізноманіття видів:

“Байбаки мають жити в хороших умовах і відтворюватися. Ці угіддя добре для цього підходять. Чим більше живого довкола – тим краще”.

Гендиректор агрофірми Олександр Подоляка зазначає, що економічного зиску тут немає, оскільки вид рідкісний:

“Але ми подаємо приклад і, можливо, інші господарства теж долучаться до цієї справи. Багато хто цікавиться цими тваринами, але племінного матеріалу дуже мало”.

Одним з перших кроків для зміни цієї ситуації Петро Нос вважає можливе зобов’язання користувачів придатних угідь розводити байбаків. Потім тварин уже можна вивести зі списку рідкісних тварин.

Розведення байбаків агрофірма “Подоляка” почала з 2013 року – від надання угідь у Диканському районі у користування. Раніше цих тварин відстрілювали браконьєри. Але з охороною угідь тварини почали інтенсивно розмножувалися.

 

SEEDS.org.ua за інформацією poltava.to

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!