Новий рекорд: Україна вдвічі збільшила експорт баштанних

0 461

Україна відновила рекорд експорту баштанних за сезон в 2020 році, продавши на зовнішні ринки майже 36 тис. тонн кавуна і дині. Таким чином, попередній рекорд експорту, встановлений в 2018 році, був перевищений одразу на 87%, а торішній показник експорту – в 2,3 рази.

Традиційно, основний обсяг експорту припадав на кавун, тоді як як експорт дині склав всього близько 2 тис. тонн. Однак і обсяг експорту дині також був рекордним.

«Різке зростання експорту кавуна і дині з України в 2020 році стало можливим завдяки сприятливому збігу обставин на ринку для українських постачальників. Високі ціни на кавун і диню в ЄС, збільшення обсягів виробництва баштанних в Україні та зниження обсягів виробництва кавуна і дині в Росії, дозволили українським експортерам наростити поставки», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За даними цінового моніторингу EastFruit, ціни на кавуни в Польщі, яка є головним імпортером кавунів і динь з України, були в середньому на 60% вище, ніж в 2019 році. Водночас ціни на баштанні в Україні були найнижчими в регіоні.



На початок вересня, коли експорт кавуна з України зазвичай найбільш активний, розрив в оптових цінах на кавун між Україною і Польщею досягав семи з половиною раз або 46 центів США на кожному кілограмі. В Україні в цей час кавун продавали лише за 7 центів США за кг, а в Польщі – за 53 цента.

Спостерігається і зростання географії експорту української дині в 2020 році. Вперше серед великих покупців з’явилася Румунія. Більше того, Румунія також наростила обсяги закупівлі кавуна в Україні в 2020 році.

«Щоб утримати темпи експорту кавунів і дині з України, нашим виробникам варто потурбуватися про проблематику їх вирощування з урахуванням потреб ринків Євросоюзу, тому що традиційний великий кавун з насінням постійно втрачає частку ринку в цьому регіоні. Так, 2020 рік був незвичайним – багато людей залишалися вдома, тому охочіше купували навіть великий кавун, однак майбутнє, без сумніву, за плодами баштанних меншого розміру і без насіння.

Іншою проблемою в Україні залишається логістика – днопоглиблення Дніпра в північній його частині, і лібералізація транспортування по воді різних вантажів, зокрема і сільськогосподарських, дозволить Україні отримати перевагу при поставках кавунів, динь, овочів і фруктів з південних регіонів в північні і навіть в Білорусь, звідки продукція може дуже швидко і дешево в контейнерах бути доставлена ​​в будь-яку точку ЄС, як уже неодноразово заявляли в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА)», – пояснює Андрій Ярмак.

З огляду на зростання експортних поставок кавуна в 2020 році, Україна за підсумками року може знову повернутися до топ-25 світового рейтингу, звідки вона випала кілька років тому.

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!