Одесити цьогоріч можуть зостатись без місцевих креветок

2 332

У Хаджибейському лимані під Одесою береги почервоніли через масову загибель креветок. Спека сприяла розмноженню водоростей, через що у воді знизився вміст кисню. Це могло стати причиною масового мору, написав   на своїй сторінці в Facebook голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

“Комісія, у складі якої були представники Держекоінспекції в Одеській області, Одеського рибоохоронного патруля, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області та РА “Хаджибейський лиман”, здійснила виїзд на місце екологічного лиха, щоб виявити, чому воно сталось.

Можлива причина загибелі креветок — зниження вмісту розчиненого у воді кисню, спричинене масовим розмноженням водоростей через спеку”, — написав Андрій Мальований.

Він додав, що це поки попередні результати виїзду, а встановити реальне положення справ можна буде тільки після лабораторного дослідження.

За його словами, щоб не допустити подальшої загибелі водних біоресурсів у Хаджибейському лимані, необхідно:

  • контролювати вміст кисню у воді на різних глибинах;
  • контролювати температуру води;
  • контролювати вміст біогенних елементів у воді, особливо у місцях впадання в водойму приливів;
  • контролювати склад води, яка пройшла очистку на станції біологічної очистки “Північна” та випускається у водойму.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
2 Comments
  1. Посейдонченко пише

    Вы, уважаемые паны “специалисты” пишете, что для сохранение креветок в Хадже нужно “контролировать” – и целый список позиций. Напоминаю, что за словом “контролировать” должно идти слово “управлять”. Для управления нужно создать управляющие воздействия. А какие – нужно подумать и спросить у специалистов. Но не ограничиваться только запретительными мерами – не ловить креветок! А мертвых креветок куда девать? В Азовском море применяют при угрозе замора рыбы или креветок “упреждающий отлов”. Вот это правильно.

  2. Ростислав пише

    Шістьдесят років проживаю біля Хаджибеєвського ліману, із кожним роком екологія і стан ліману стає гірше і гірше. А колись це був курорт.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!