Офіційна статистика «загубила» 6 млн га посівних угідь в Україні

0 1 038

У офіційну статистику не врахували 6 млн га угідь пшениці та ячменю з 21,33 млн га загальних посівних площ. Про це свідчать дані EOS Data Analytics, які вони отримали зі супутникових знімків.

Найбільше гектарів “загубили” в Донецькій (732,1 тис. га) і Одеській (1,047 млн га) областях. Не відстає від них і Херсонщина. Там угіддя зернових становлять 1,8 млн га, з яких в офіційну статистику не потрапляють 615,4 тис. га, у Миколаївській з 1,7 млн га загальної площі таких угідь неврахованими залишаються 595 тис. га.

Фахівці EOS Data Analytics, які спеціалізуються на супутниковому моніторингу й аналізі даних з орбіти, кажуть, що такі розбіжності свідчать про наявність в Україні тіньового ринку землі.

Як ми інформували своїх читачів раніше, в Україні хочуть законсервувати понад 500 тисяч га землі. До таких заходів хочуть залучити території, які відносяться до техногенно забруднених або ж до малопродуктивних ділянок ґрунту.

Оновлення

Пізніше, компанія EOS Data Analytics визнала помилку в даних свого дослідження, згідно з якими майже 6 млн гектарів угідь пшениці і ячменю не відображені в офіційній статистиці.

У прес-службі компанії пояснили, що раніше опублікували дослідження з «не зовсім вірними даними через неправильний підрахунок фахівцем різних часових періодів».

У дослідженні порівнювалися показники Держстату та супутникових даних, на підставі яких автори дослідження намагалися проаналізувати тіньовий ринок землі.

 

SEEDS.org.ua за інформацією GreenPost

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!