Оптичне сортування різних продуктів

0 317

Сортування продуктів харчування в сучасному світі є вкрай необхідним елементом переробки харчової продукції. Якісного відбору потребують будь-які продукти: цілі овочі (картопля, морква, цибуля), свіжі, сушені чи заморожені овочі, фрукти, ягоди, листові овочі, кукурудза, горошок, горіхи, тощо, і ті продукти, які йдуть на експорт, пише Agri-gator


В супермаркетах Європи не побачиш на полицях брудної немитої картоплі чи моркви: вся продукція помита, відкалібрована і упакована. При цьому, продукція пройшла оптичне сортування, щоб видалити будь-які дефекти продукції (гниль, пошкодження шкідниками, деформацію, тощо).

картопля
Яка з цих картоплин несправжня?

Також сортуванню підлягає і продукція, яка йде на подальшу переробку: чищені, різані овочі, заморожені овочі (броколі, кольорова капуста, перець, та багато ін.), щоб відсортувати дефекти продукції по кольору, якості, та прибрати сторонні предмети.

 

зелннь
Скільки шкідників на цьому фото?

45454

Для сортування різних продуктів використовуються різні машини.

Так для сортування великих продуктів (картопля, морква, томати) використовуються машини RAINBOW з фотоелементами і пальцями для виштовхування дефектів з потоку хорошого продукту, при цьому продукт сканується фотоелементами з обох сторін.

Для листових овочів, свіжих різаних овочів, свіжих фруктів і ягід використовуються конвеєрні машини SPRAY з кольоровими камерами і повітряними форсунками для видалення дефектів з потоку хороших продуктів.

Заморожені ягоди і овочі потребують сортування від дефектів, таких як, гнилі, недозрілі ягоди, пошкоджені продукти, інші дефекти, і особливо, від сторонніх дефектів, таких як, листя, гілочки, камінці, комахи, тощо, навіть, якщо вони такого самого кольору, як і хороший продукт.

35323

Оптичне сортування заморожених ягід – це важливий етап підготовки продукту до продажу, адже можна задати для кожної ягоди будь-яку кількість рецептів і відповідно сортувати продукцію відповідно до вимог конкретного покупця.
64646645
64232
976665
88888 4539
767 98
5656

Оптичні сортувальні машини нового покоління DRYCE від Raytec Vision є найкращим вибором, тому що забезпечують високу якість сортування зі стабільною і високою продуктивністю. Це підтверджують, як українські виробники, які вже обрали технології Raytec Vision для сортування заморожених ягід, так і виробники в інших країнах. Так, наприклад, влітку минулого року двоє виробників заморожених ягід в Сербії обрали машини DRYCE для сортування замороженої малини і інших своїх продуктів, в Україні також двоє виробників заморожених ягід надали перевагу машині DRYCE для сортування ягід.

DRYCE – це оптична сортувальна машина з камерами високої роздільної здатності, заснована на технології Decaray, 10-частотній технології з 4 кольоровими та 6 інфрачервоними частотами, які можна поєднувати в будь-якій комбінації для отримання найкращого результату сортування, і яка досліджує продукт з обох сторін. Машина має вбудований вібраційний подавач і конвеєр відходів.

Для багатьох продуктів можна додати опціонально ще один дефектний вихід для продукції, тобто один дефектний вихід може використовуватись для сторонніх предметів і/або великих дефектів, інший для продуктів з дефектами, що можна переробити, або відправити на доочищення.

  Сортування свіжих ягід     

565

                                                             

Сортування свіжих ягід – це технологія одночасного сортування по якості і калібрування по розміру ягід, які споживаються в свіжому вигляді, а саме: черешні та лохини.

Лінії сортування черешні Cherry Class і лохини Berry Class від компанії Elifab Solutions є найпродуктивнішими і найкомпактнішими, що надає можливість виробникам економити на площі приміщення і його охолодженні. Лінії обладнані високочутливою оптичною системою (кольорові та інфрачервоні камери) та відповідним програмним забезпеченням –  технологією TrueSort™, розробленою компанією Ellips, і на даний час – це лінії з найделікатнішим ставленням до ягоди (лінія сортування лохини зберігає наліт на ягоді).

На лінії сортування лохини Berry Class можна відсортувати будь-які дефекти: м’які, недозрілі, пошкоджені, дегідратовані, гнилі ягоди, ягоди з хвостиком, квіткою, тощо, і направляють ягоди певного калібру на відповідний вихід.

5755     8686

Так само на лінії сортування черешні Cherry Class можна відсортувати будь-які дефекти: м’які, гнилі, пошкоджені, дегідратовані, подвоєні ягоди, ягоди з тріщиною на дні, ягоди без хвостика, тощо, і калібрування на необхідну кількість калібрів. Відмінністю ліній сортування черешні є використання води на вході в лінію і на виході.

При цьому важливим показником якості сортування обох лінії є відсортовування ягід м’яких зсередини, які ззовні мають вигляд хорошого продукту, що надає можливість продовжити shelf-life продукту і є необхідним для експорту.

До того ж можна запрограмувати лінії на будь-яку кількість рецептів сортування в залежності від потреб клієнта, або зробити новий рецепт в режимі реального часу.

22    5554

З питань придбання обладнання для Вашого плодоовочевого бізнесу звертайтеся до компанії “Толсма Текнік”:

Тел.: +38 050 47477 60

E-mail: nataliazelenska@tolsma.com

 Тел.: +38 050 440 57 90

E-mail: okapitanchuk@promarketing.com.ua

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!