Під Черкасами пройшов перший Всеукраїнський День картоплі

0 1 812

В селі Деньги Черкаської області минув перший Всеукраїнський День картоплі “Картополяний блокчейн”. Провели його на базі ТОВ “Гранекс-Черкаси”, повідомляє кореспондент SEEDS.

Всеукраїнський День картоплі пройшов за сприяння Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Посольства Королівства Бельгії в Україні, Посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні, за участі Посольства Ізраїлю в Україні, представників українського уряду, регіональної та місцевої влади, а також комунікаційної платформи “СкаЖений агроном”. Інформаційним партнером заходу виступила агромедіа-агенція Sapienza.мedia.

“Ми розраховували на 300 людей. Але приїхало набагато більше. В Європі і на території СНД ніде більше не проходили цьогоріч картопляні свята в зв’язку з коронавірусом.

Тільки Україна провела подібний захід, для того, щоб привернути увагу до своєї галузі. Ми дуже сподіваємося, що держава зверне на це увагу”, – розповіла SEEDS Оксана Руженкова, виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі (УАПК).“Наш основний посил, після Держдопомоги і підтримки, що нам допоможуть комплексно вирішити проблеми картоплярства. Зокрема ми хочемо ввести дзеркальні заходи для третіх країн, які вимагають від України ввезення картоплі виключно з ділянок, вільних від карантинних організмів.

Не на широкий світ – для Білорусі та Росії, що б забезпечити себе власним картоплею”, – зазначила експерт.

На заході можна було познайомитись з новітніми європейськими картоплярськими агротехнологіями, за якими працює засноване бельгійськими експатами підприємство, обмінятися досвідом з експертами та колегами-аграріями.

Окрім огляду виробничих локацій підприємства: накопичувального зрошувального басейну і системи зрошення, комплексу для зберігання картопляної та овочевої продукції, гостям Дня картоплі продемонстрували роботу техніки для картоплярства безпосередньо в полі.Всі присутні мали змогу оглянути демо-поля господарства “Гранекс-Черкаси”, де на крапельному зрошенні росте 76 сортів картоплі.

Також гості Дня картоплі мали змогу взяти участь у  хайп-проекті “Картопляний блокчейн-2020”. Це своєрідний розважально-навчальний квест із перевірки та поповнення знань у промисловому картоплярстві, в якому можна було отримати ще й місцеву картопляну валюту “фріти”.

Згодом зароблені “фріти” можна було використати на місцевому аукціоні та придбати корисні в подальшій професійній роботі товари, послуги, гаджети тощо.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!