Під Черкасами успішно розводять особливу породу свиней

0 484

У Городищі, що на Черкащині, впевнено розвивається сільськогосподарський обслуговуючий кооператив “Патріот”, де розводять свиней та інших тварин. Його засновник – атовець Вадим Черненко, керівник районної Городищенської спілки учасників АТО, повідомляє прес-служба ОДА.

“Спочатку думав буде просто, – сказав Вадим. – А виявилось, що це – надзвичайно важка, кропітка й відповідальна праця. От цим будівлям на території по кількадесят років. Уявіть. Усе треба було відновити. І нам вдалося це зробити. Зокрема й завдяки коштам, що ми отримали торік у межах обласної програми підтримки кооперативів, а також районної програми. 570 тис грн.”

Із них 400 тис. грн з обласного бюджету, решта – з районного. У цілому ж на цю суму для кооперативу, де наразі працює 5 осіб, придбали свиней, також техніку й обладнання.

Нині фермер має 40 свиноматок та майже сотню молодого поповнення. Розводить також мангалів, яких тут зо три десятки. А ще має 9 овець. Планує розводити гусей, качок, курей. Для цього придбав за програмні кошти інкубатор на кілька тисяч яєць.

“Це – особлива порода свиней, – каже Вадим. – Вони значно витриваліші за звичайних білих, гарно переносять наші холодні зими, перебуваючи у відкритих приміщеннях при мінусових температурах. Мають міцний імунітет. Невибагливі в їжі. До речі, хочу вивести нову стійку породу. Планую в цілому нарощувати виробничі потужності, зокрема й збільшити кількість членів СОКу. А в перспективі – взагалі створити переробне підприємство, зважаючи на різновид тварин”.

SEEDS.org.ua за інформацією progolovne.ck.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!