Під Львовом адвокат заклав горіховий сад

0 1 535

У селі Полянка, що за 25 км від Львова, адвокат Влад Куксов заклав минулого року горіховий сад. Тут саджанці грецького горіха вже сягають двох з половиною метрів, а фундук дає перші плоди.

Влад — фаховий адвокат, магістр права — знайшов собі хобі. Горішнику віддає увесь вільний час, а цього року підготував ґрунт і планує розширити насадження. Свій вибір він зупинив на горіхові, і не в останню чергу з огляду на те, що він зберігається довго.

“З горіхом я сильно не залежатиму від кон’юнктури ринку. Якщо пе­рекупники почнуть “хуліганити”, я зможу свій урожай притримати, коли ціна буде прийнятною. Потрібно лише створити умови для зберігання — сухе чисте приміщення”, — говорить адвокат.

Львівський фермер посадив грецький горіх на півтора гектарах. Усвідомлюючи, що сад почне давати перші плоди десь через сім років посадив у міжряддях ще й фундук, який зараз займає площу пів гектара.

Таку схему посадки Влад вважає своїм винаходом. Також він облаштував зрошувальну систему і водяну свердловину — теж за своїм методом.

“Держава відшкодовує по 330 грн за саджанець щепленого горіха і по 80 грн — за саджанець фундука. При тому повертає не більш ніж 80 відсотків вартості саджанця”, — розповідає Влад. Тепер він радить усім спробувати і наголошує: цей механізм реальний, і він діє. Готовий навіть надати необхідні консультації для підготовки документів.

А щодо окупності — то це питання перспективи. Перші плоди грецьких горіхів матиме вже через рік, а фундука, завдяки якісному посадковому матеріалу, — вже трішки збиратиме і цьогоріч.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Високий Замок

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!