Південь України може стати новою батьківщиною неймовірного камфорного дерева

0 928

Камфорне дерево, камфорний лавр або коричник камфорний – це вічнозелене дерево-велетень є джерелом дорогоцінної камфори. Через зміну кліматичних зон тепер це дерево цілком може рости і в південних регіонах України, пише SEEDS.

У себе на батьківщині (Східна Азія, південно-західні райони Китаю) такі дерева можуть виростати заввишки до 50 метрів, можуть мати до п’яти метрів в обхваті і доживати до тисячолітнього віку.

Однак і на Чорноморському узбережжі Кавказу камфорні дерева ростуть досить непогано. У двадцятирічному віці вони досягають висоти 15-18 метрів, в 50 років – 25-30 метрів.

Інтернет-магазини України вже готові до підвищення попиту на цю рослину в нашому регіоні та запаслися його саджанцями. Найдешевші журналістам SEEDS вдалося знайти за ціною 165 гривень за штуку.

Сьогодні камфорне дерево вирощують в промислових цілях і як декоративну рослину. Промислові плантації існують в Індії, Австралії, Японії, Північній і Південній Африці, Південно-Східній Азії, у Франції, Італії, Бразилії та на Філіппінах.

Переважно камфорне дерево вирощується як джерело камфори. Всі частини рослини дуже багаті цією речовиною. У листі вміст камфори доходить до 35%, в деревині її не набагато менше.

Камфорна олія – це блідо-жовта або безбарвна рідина з пряним або сильно камфорним запахом. Олію поділяють на фракції різного складу і використовують в техніці (червону або чорну камфорну олію), медицині (натуральна камфора), ароматерапії (білу камфорну олію).

З ефірної олії способом перегонки отримують камфору -безбарвні кристали з характерним запахом.

 

 

Натуральна камфора, яка застосовується в медицині, сильно відрізняється від натуральної ефірної олії.

Медичні рукописи оповідають, що вперше камфору стали використовувати в Китаї для приготування лікарських засобів. В Індії її використовували як ароматизатори для солодощів і напоїв.

Перські і арабські купці доставляли з Китаю і Індії камфору в перські і аравійські міста, звідки вона і потрапила до Європи. У давньосхідній медицині камфору застосовували як антимікробний, протизапальний і знеболюючий засіб.

Камфора використовується для стимулювання серця і системи кровообігу, при неврозах серця і серцевій недостатності.

 

 

Серед корисних властивостей камфори цінуються протизапальні та антисептичні, тому її використання виправдане при бронхітах і кашлі, при свербінні, викликаному запальними процесами.

Зовнішнє використання камфори посилює циркуляцію крові і допомагає при ревматичній і м’язовій болях, при артритах.

Натуральну камфору використовують в кулінарії, як спецію для приготування солодощів і молочних пудингів. Біла камфора вживається як запашник у виробах побутової хімії.

Не менш цінна і сама деревина камфорного дерева, вона має гарний коричнево-жовтий колір і приємний запах камфори, який вона зберігає довгий час.

 

 

Така деревина практично невразлива для комах. Вона використовується для виготовлення меблів, дрібних побутових виробів, шкатулок, намиста, віял.

Деревина камфорного дерева дуже високо цінувалася як в країнах, де вона традиційно росте, так і в Європі. А в Китаї колись за самовільну вирубку камфорного дерева засуджували навіть на страту.

У всій Азії камфору використовують як пахощі для кадила, для чого кристали камфори поміщають на жар в курильницю.

Крім цього камфору і камфорну ефірну олію застосовують для боротьби з міллю та іншими комахами.

 

Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!