Плантації ківі в Україні доволі рентабельні – з гектара можна отримати до 50 тон врожаю

0 5 084

В Україні ківі – відносно нова культура, але вирощувати її доволі перспективно і неймовірно рентабельно. Тільки з одного гектару можна отримати від 20 до 50 тон врожаю, пише SEEDS. 

Про це розповів Генріх Стратон, біолог, селекціонер та автор єдиного зареєстрованого сорту ківі в Україні під час вебінару організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Великих промислових плантацій ківі в Україні поки що не має – тільки кілька невеликих під Києвом і на Прикарпатті, каже Генріх Стратон. Але ті, хто візьмуться за цю справу першими – отримає максимальний зиск із цього, вважає селекціонер.

«Ківі плантацій я не бачив. Із моїх саджанців, які висаджені 2-3 роки назад, вони (плантації – ред.) ще не досягли плодоношення. Є висаджена плантація ківі під Києвом. Називається це місце «Ягідне місто». Сподіваюсь, що через 2 роки ми побачимо там врожай.

На Прикарпатті також посаджена плантація ківі. В цілому це лише початок, та й сама сорт «Карпат Стратона Валентайн» зареєстровано тільки в 2016 році», – каже Генріх Стратон.Зараз за словами селекціонера популяризація вирощування ківі в Україні тільки починається, зокрема вітчизняного морозостійкого сорту.

«Його варто вирощувати і біля будинку для власних потреб, і для комерційних насаджень. Ті, хто візьметься за цю справу першими, вони і отримають максимальний зиск із цього.

З гектару можна отримати від 20 до 50 тон врожаю. Навіть якщо це буде 20 тон, при тій ціні, яка сьогодні є за кілограм ківі, це вже цікаво, і рентабельно цим займатися», – наголошує Генріх Стратон.

«Якраз сьогодні-завтра буде закінчення збору врожаю на маточній плантації ківі, це невелика маточна ділянка, там ми отримаємо приблизно тонну двісті.

В першу чергу моєю задачею не було отримання врожаїв. В першу чергу я спеціалізуюсь на вирощуванні саджанців ківі і продовжую селекційні роботи по виведенню нових сортів ківі», – додає селекціонер.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!