Площі картоплі вільні від карантинних організмів у сезоні-2019 будуть збільшені у 5-6 разів

0 141

У сезоні-2018 п’ять виробників картоплі виявили встановити ділянки, вільні від карантинних організмів: ПП «Імпак», ТОВ «Александр А. Синенко», ФГ «Аделаїда», ФГ «Журавушка», ТОВ «Чернігівеліткартопля».

Про це повідомила виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Оксана Руженкова.

Із цих господарств два експортували ранню картоплю до Білорусі, по одному господарству відправило на експорт пізню картоплю до Білорусі і насіннєву – до Азербайджану.

У сезоні-2019 кількість бажаючих встановити ділянки, вільні від карантинних організмів, зросла до 14 господарств. Очікується, що це буде і якісне зростання.

«Ми підозрюємо, що площі будуть уп’ятеро-вшестеро більшими, ніж у 2018 році, – пояснила Оксана Руженкова. – Відбудеться це здебільшого за рахунок того, що два агрохолдинги – «Агро ЛВ Лімітед» і «Мрія» – виділяють свій картопляний бізнес в окремий напрямок. Туди ж буде приєднано й крохмальний завод. Вони готові перевірити на наявність карантинних організмів 1,4 тис. га». 

Уперше механізм хочуть опанувати ТОВ «Агріко Україна», ТОВ «Владам», ТОВ «Біотех», ТОВ «Поліська картопляна компанія», ТОВ «Жерм», ТОВ «Агрофірма Київська», ТОВ «Агро-Овен», ТОВ «Агробізнес ТСК», ТОВ «Грін Гуілд», зазначила виконавчий директор УАВК.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!