Початок травня був одним з найсухіших за останні 30 років

0 18

Як і перша декада травня, друга виявилася однією з найсухіших за останні 30 років. Про це повідомили фахівці Укргідрометцентру, пише SEEDS.

Внаслідок відсутності ефективних опадів у травні відбувалося зменшення запасів продуктивної вологи в усіх шарах ґрунту під усіма культурами.

Читайте також: Аграріям компенсують проведене власним коштом розмінування сільгоспземель

«У південних областях та прилеглих районах центральних і східних областей тривала ґрунтова засуха (запаси вологи в метровому шарі ґрунту понизилися до 50 мм і менше).

Відсутність достатньої кількості вологи та обмежене тепло обумовлювали затримку утворення сходів пізніх теплолюбних культур, створювала малосприятливі умови для початкової вегетації технічних культур, які вже утворили сходи», – попередили метеорологи.

У першій декаді травня в Україні переважала прохолодна, часом холодна для середини травня, суха та вітряна погода. На більшій частині території країни відмічалися заморозки на поверхні ґрунту, висоті 2 см та у повітрі.

Заморозки різної тривалості та інтенсивності, які спостерігалися у першій та другій декадах травня, завдали пошкоджень плодовим, плодово-ягідним, городнім, баштанним культурам, сходам теплолюбних культур.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!