Вчені створили революційний їстівний гель з золотом, який запобігає сп’янінню

0 218

Дослідники з ETH Zurich оголосили про створення революційного їстівного гелю, який запобігає сп’янінню від алкоголю, пише SEEDS.

Цей гель, успішно випробуваний на мишах, може знизити рівень алкоголю в крові до 50 відсотків і захистити організм від його шкідливих наслідків. Хоча дослідження тривають, вчені впевнені у своїй розробці та вже подали заявку на патент.

Читайте також: Аграріям компенсують проведене власним коштом розмінування сільгоспземель

Унікальність гелю полягає в його складі, який включає прості інгредієнти: залізо, золото та сироватку. Використовуючи звичайні сироваткові білки, дослідники створили довгі тонкі фібрили, які змішують із сольовим розчином для отримання гелю.

«Гель зміщує розщеплення алкоголю з печінки в травний тракт. На відміну від метаболізму алкоголю в печінці, шкідливий ацетальдегід не утворюється як проміжний продукт», — пояснює професор Раффаеле Меззенга з Лабораторії харчових продуктів і м’яких матеріалів ETH Zurich.

Ацетальдегід токсичний і є причиною багатьох проблем зі здоров’ям, викликаних надмірним вживанням алкоголю.

Гель повільно засвоюється, що дозволяє йому працювати довше. Для розщеплення алкоголю використовуються каталізатори, зокрема атоми заліза. Гель реагує зі спиртом, перетворюючи його на оцтову кислоту і запобігаючи поглинанню організмом великої кількості алкоголю, пише Scitechdaily.

У майбутньому гель можна буде приймати перорально до або під час вживання алкоголю, щоб запобігти підвищенню рівня алкоголю в крові та ацетальдегіду від пошкодження організму. На відміну від багатьох продуктів, доступних на ринку, гель бореться не тільки з симптомами шкідливого вживання алкоголю, але й з його причинами. Однак гель діє лише до тих пір, поки в шлунково-кишковому тракті ще є алкоголь.

Дослідники ще не оголосили графік клінічних випробувань, але вже опублікували свої висновки в журналі Nature Nanotechnology.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!