Полтавчани розробили ефективний метод боротьби з амброзією

0 1 700

Амброзія, наче вірус, поширилася Україною, захоплюючи з кожним роком нові території. Фермери, щоби знищити бур’ян, заливають гербіцидами поля, але їх заборонено використовувати в населених пунктах.

Новий спосіб боротьби із бур’яном запропонували українські винахідники. В Коломацькій ОТГ амброзію обробили розчином на основі мінералу бішофіт, після чого вона засохла.

Виробники нового препарату стверджують, що мінерал не шкодить людям, тваринам, деревам та більшості інших рослин. Від нього гине тільки бур’ян.

Бішофіт — це природна сіль, вік якої складає близько 250 мільйонів років. На Полтавщині її добувають на глибині 2,5 кілометрів, і це є найглибшим місцем у світі за заляганням бішофіту. Мінерал використовують переважно в косметології та медицині.

Полтавський науковець Павло Писаренко довів ефективність використання мінералізованої (пластової) води у місцях залягання бішофіту в боротьбі з амброзією.

У Коломацькій ОТГ вже обробили місця скупчення бур’янів у п’яти селах. Карантинна рослина гине, бо порушується її мінеральний баланс: блокується коренева система. У результаті амброзія не може вбирати воду. Крім того, бішофіт стерилізує пилок амброзії.

Мінерал пригнічує тільки дводольні рослини. Якщо обробити бішофітом поле з амброзією, де також ростуть пшениця, кукурудза, ячмінь, рис та інші злакові культури, то бур’ян засохне, а урожай не постраждає.

Але, якщо полити розчином мінералу горох, сою, буряк, капусту й інші дводольні культури, вони зав’януть разом із амброзією. Тому фермерам треба бути уважними при закупці бішофіту. Використовувати бішофіт, як добриво для ґрунту, можна для будь-яких культур.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією прес-служби Коломацької ОТГ

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!