Посадка квітів біля фруктових дерев зменшує залежність від інсектицидів

0 99

Мухи, щитівки та сонечка, які живуть у смугах польових квітів, допомагають отримувати більше неушкоджених яблук та зменшити пестицидне навантаження. Про це свідчать результати дослідження Редінзького університету (Велика Британія),  пише SEEDS.  

Поруч із 5 садами яблук у Великій Британії були закладені квіткові поля. Дослідницька група з Університету Редінга виявила, що лише 48% дерев у таких садах мали пошкоджені плоди. У той же час у контрольних садах було пошкоджено 80% плодів. У такому разі, заклавши квіткові смуги, можна зібрати на 6,9% більше непошкоджених яблук преміум-класу, повідомляє Science Daily.

«Посадка квітів біля фруктових дерев – це надійний спосіб запобігти пошкодженню врожаю, оскільки це зменшує залежність від інсектицидів. Ми отримаємо більше хороших жуків на фермах і кращу британську їжу в супермаркетах, оскільки біля садів буде додано більше квіткових смуг», – сказала Шарлотта Ховард, провідна авторка дослідження.

Читайте також: Аграрії Миколаївщини створили власний розміновувач на базі трактора МТЗ-80

У дослідженні були використані великі смуги польових квітів, ширина яких перевищувала 5 метрів. Яблуні поблизу цих смуг мали на третину менше шансів пошкодити плоди навіть під час піку спалаху попелиці. Значне зменшення пошкодженого врожаю поширилося на 50 метрів від квіткових смуг.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!