Президент наказав протидіяти рейдерству

0 772

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ “Про заходи щодо протидії рейдерству”, який містить набір інструментів, для належного захисту власників бізнесу і протидії позбавлення їх майнових прав. Про це йдеться в повідомленні Офісу глави держави.

Документ зобов’язує забезпечити перенесення до 2021 року до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) в їх використанні, зареєстрованих до 1 січня 2013 року в Держреєстрі земель.

Він також зобов’язує Кабінет міністрів протягом трьох місяців розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо посилення гарантій захисту державою прав на нерухоме майно та їх обтяжень, захисту прав засновників юросіб і протидія рейдерству.

Водночас, передбачається внести зміни в програмне забезпечення державних реєстрів, що істотно знизить ризики і частоту рейдерства.

Серед ключових технологічних змін – автоматичний моніторинг ризикових транзакцій з наступним підтвердженням/зупинкою реєстраційних дій, створення бек-офісу, який буде переглядати транзакції з підвищеним ризиком, фото- і відеофіксація учасників транзакцій; введення додаткового підтвердження здійснення реєстраційних операцій (наприклад, SMS-пароль або MobileID) і додаткової авторизації учасників транзакції (наприклад, ЕЦП).

Документ передбачає створення єдиного електронного реєстру нотаріальних дій, виняток акредитованих суб’єктів з числа суб’єктів, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав на нерухомість.

Крім цього, документ зобов’язує ввести можливість створення на порталі Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців (ЄДРПОУ) документів в електронній формі для держреєстрації, а також здійснення реєстраційних дій у автоматичному режимі без участі державного реєстратора.

Указом також передбачається внести визначення випадків здійснення реєстраційної дії виключно нотаріусом за принципом одночасності; можливість реєстрації на підставі судових рішень, відомості про яких відсутні в ЄДРПОУ, виключно після отримання відповідного судового рішення, достовірність якого завірена електронним підписом, і ін.

Крім того, передбачається необхідність визначити критерії ризикованих реєстраційних дій та впровадити їх автоматичний моніторинг; посилити відповідальність за порушення, вдосконалити принципи оскарження рішень, дій або бездіяльності в сфері реєстрації прав на нерухомість, ін.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!