Дивовижні очеретяні вулики виготовляє пасічник з Волині

0 5 553

Волинянин Олександр Руткевич з бджолами працює вже більше 30 років. А нещодавно пасічник почав ще й сам виготовляти вулики. Та не прості – очеретяні.  Чому саме з очерету? Про це пан Олександр розповів SEEDS в ексклюзивному інтерв’ю.


– Ваші нові вулики зроблені повністю з очерету?

– З очерету зроблено 80% вулику. З дерева тільки кутові вставки – щоб каркас тримався. Раніше вулики робив з дерева, тепер робитиму тільки з очерету.

Матеріал, як то кажуть “під ногами лежить”. Очерету вистачає навколо. Весною поїхав, нарізав. За 3 години можна одного вулика з очерету зробити. Цієї весни виготовив 7 експериментальних вуликів. Заселив бджолами. Результатом задоволений.

– В чому ж перевага очеретяних вуликів?

– В розвитку бджолиних сімей. Десь з 5 травня я робив відводки і в очеретяні вулики і в звичайні – різниця велика. На 2-3 рамки більше розплоду. Розвиток був набагато кращим саме в очеретяних вуликах.

Є ще одна перевага – влітку такий вулик добре тримає прохолоду. Коли була спека більше 25 градусів – в очеретяних бджоли працювали цілий день, їм не потрібно було робити додаткової вентиляції.

…влітку такий вулик добре тримає прохолоду…

– Звідки з’явилася ідея створення таких вуликів?

– З інтернету. Зовсім випадково трапилися на очі ці вулики. Побачив, що в людей по 200 по 300 вуликів. І всі з очерету. А чом би й собі не зробити? Став – і зробив. Але я їх дещо вдосконалив, трохи переробив на українські – там були багатокорпусні….

– За ціною очеретяні вулики дешевші від дерев’яних?

– Звичайно. Куб дерева зараз коштує приблизно 4 тисячі гривень, з нього вийде максимум 4-5 вуликів. Не багатокорпусні – звичайні, українські, на 20-25 рамок. Для очеретяного вулика потрібно тільки пару рейочок для каркасу, максимум 100 шурупів і робота.

Очеретяний вулик коштуватиме максимум 250-300 гривень. Він приблизно вдвічі дешевший за вулик з дерева.

…очеретяний вулик коштуватиме максимум 250-300 гривень…

– Колеги чи односельчани не замовляють і собі такі вулики?

– Поки роблю для себе. Я більше як 30 років з бджолами. І все робив для себе. Але зараз так обставини склалися, що потрібно пасіку збільшувати. Пасіку нам спалили… Пару років назад я тримав 50 сімей. Зараз маю тільки 17 вуликів. Все довелося з нуля починати. Навіть вощини не мав – згоріло все.

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!