Президент підписав закон про поширення сортів бавовнику в Україні

0 862

Президент України Володимир Зеленський підписав ініційований народним депутатом Степаном Чернявським законопроєкт №10427-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовника в Україні», пише SEEDS.

Про це повідомив заступник голови комітету парламенту з питань аграрної та земельної політики у Facebook.

Читайте також: Аномальні заморозки знищили майже весь урожай лохини в деяких господарствах України

«За оцінками Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, наразі їм потрібно 10 тис. т бавовникової целюлози, для вирощування якої бавовником потрібно засіяти 25 – 30 тис. га. Однак після тестового випробування механізму вирощування бавовнику на українських полях, ці площі можуть суттєво збільшитися.

Фермери спочатку мають зрозуміти технологію вирощування цієї культури, налагодити внутрішню переробку та вирахувати правильну її економічну складову під свої господарства» – зазначив Степан Чернявський.

Він підкреслив, що у світі зараз існує дефіцит пороху на 20 років переробки бавовнику. Народний депутат впевнений, що ніша вирощування бавовнику може стати золотою жилою для агросектору України.


Раніше повідомлялось, що в Україні хочуть відродити вирощування бавовнику, з якого виробляють порох. Верховна Рада України прийняла закон про бавовник 23 квітня 2024 року. Він передбачає спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовнику.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!