Промислові горіхові сади можуть стати візитівкою  Поліського садівництва

0 854

Промислове горіхівництво може стати поруч з традиційним садівництвом та овочівництвом північного регіону України, а промислові горіхові сади можуть стати взірцевою карткою садівництва Полісся. В цьому переконаний Петро Скрипчук – керівник  Рівненської обласної філії ВГО “Українська горіхова асоціація”.

“Як науковець, Петро Скрипчук впевнений, що в зв’язку зі змінами в кліматі за останні роки – за 28 років середня температура в Україні піднялася на 2 градуси (стат. дані кліматологів), зональне розміщення насаджень грецьких горіхів також змінюється – значно поширився на Північ ареал розповсюдження волоського горіха.

Тому є обґрунтована ймовірність, що промислове горіхівництво стане поруч з традиційним садівництвом та овочівництвом північного регіону України”, – пише на своїй сторінці у Facebook президент в ВОО “Українська горіхова асоціація” Геннадій Юдін.” Сади із волоського горіха є стабілізуючим фактором у довкіллі, а їх вирощування можливе на Півночі України без зрошення. Поряд з цим горіхові сади забезпечують раціональне природокористування, виконують кліматорегулюючу функцію, що особливо важливо в час глобальних змін клімату.

Для економічно обґрунтованого розвитку промислових горіхових садів, які потребують використання родючих ґрунтів за достатньої кількості опадів та враховуючи збільшення середньорічних температур повітря, вже можливо віднести зону Полісся України.

Саме з такою метою Петро Михайлович, незважаючи на відпустку, проводить пошук нових форм волоського горіха, перспективних для подальшого використання в промисловому горіхівництві. І йому це вдається! Крім сорту “Сойка”, зареєстрованого в Державному Реєстрі рослин у 2019 році, знаходяться нові сортоформи волоського горіху”, – додає Геннадій Юдін.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!