Протестувальники на польсько-українському кордоні погодилися призупинити блокаду на місяць

0 135

Асоціація підприємців та роботодавців Польщі (ZPP) та Федерація роботодавців України зробили спільну заяву щодо досягнення угоди між Міністерством інфраструктури Польщі та представниками організацій, які блокують пропускні пункти на кордоні з Україною, пише SEEDS

«Ми, Асоціація підприємців та роботодавців Польщі (ZPP) та Федерація роботодавців України (ФРУ), вітаємо досягнуту угоду, згідно з якою протестувальники на польсько-українському кордоні погодилися призупинити блокаду на 1 місяць, з метою надання можливості Уряду Польщі спільно з українською стороною виробити ефективну систему регулювання доступу до ринків обох країн.

Важливо зазначити, що за результатами переговорів, у яких взяли участь як профільні асоціації та представники бізнесу з обох сторін, так і представники організацій, що протестують, було досягнуто попередніх домовленостей, які дозволили послабити блокаду пропускних пунктів та досягти низки компромісів з організаторами забастовки», – йдеться у тексті заяви на сайті Федерації роботодавців України.

Також в заяві наголошується на тому, що Асоціація підприємців та роботодавців Польщі (ZPP) та Федерація роботодавців України (ФРУ) знаходяться у розпорядженні Урядів Польщі та України, та готові надавати всю необхідну допомогу для продовження медіації та напрацювання необхідних рішень.

Читайте також: Школяр з Вінниччини самотужки розводить овець, зароблені гроші віддає на автівки для ЗСУ

Раніше, 16 січня, польські перевізники досягли згоди з урядом щодо деяких вимог і призупинили свій протест на кордоні, який розпочався ще 6 листопада 2023 р.

Тим часом віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що  для України важливо зберегти та продовжити «транспортний безвіз», як необхідність підтримки економіки в умовах війни.

В Мінвідновлення впевнені, що суттєвого впливу на ринок двосторонніх перевезень Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС не здійснила. У 2023 році співвідношення українських перевізників до польських склало 67% до 33%. До Угоди цей показник складав 60% до 40%.

Також він оприлюднив спільний перелік заходів для розблокування кордону, які Україна погодила з Польщею:

  • створення окремого пасу в онлайн-черзі для порожніх вантажівок на Ягодин — Дорогуськ;
  • запуск спільної Робочої групи для аналізу ситуації на ринку двосторонніх перевезень та забезпечення ефективного митного та прикордонного контролю;
  • забезпечення перебування іноземних вантажівок в Україні до 60 діб;
  • відкриття пункту пропуску Угринів — Долгобичув для порожніх вантажівок;
  • початок пілотного проєкту на пункті пропуску Нижанковичі — Мальховіце без реєстрації в електронній черзі перетину кордону тривалістю в один місяць.


Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”

Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ о 12:00 у Київському МВЦ.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!