Рентабельність виробництва зернових та олійних культур можлива тільки за умов стабільного експорту

0 119

Збільшення рентабельності виробництва зернових та олійних культур можливе тільки за умов стабілізації експорту морським шляхом та відсутності перешкод через західні кордони країни, пише SEEDS

Про це говорив генеральний директор УКАБ Олег Хоменко під час ХV Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні» (DoAgro23), організованої асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та агенцією UCABevent.

Читайте також: Українські аграрії просять залишити ліміт 100 гектарів в “одні руки” до кінця війни

Олег Хоменко ознайомив присутніх з результатами дослідження «Вплив війни на прибутковість сільськогосподарського виробництва». Він розповів які з культур більш рентабельні та якими є перспективи щодо посівної й забезпеченості основними виробничими ресурсами.

«Якщо говорити про наступний маркетинговий рік, то збільшення рентабельності виробництва зернових та олійних культур можливе при стабілізації ситуації з наступними умовами: морський шлях експорту працює без перешкод, відсутні перешкоди експорту через західні кордони країни; врожайність не менша рівня 2022 року; перехідні залишки зернових 17 млн т; вартість логістики знижується до довоєнної, а витрати виробництва знаходяться на поточному рівні», – спрогнозував Олег Хоменко.

Діяльність бізнесу в регіонах близьких до лінії фронту наразі є однією з актуальних тем для агросектору. Про це говорив під час конференції і генеральний директор SSAH Пітер Томсон.

«Відповідно до досліджень KSE, втрати та пошкодження в агросекторі складають 40 млрд доларів, без врахування наслідків руйнування Каховської ГЕС. Коли ж на відновлення потрібно набагато більше коштів – сотні мільярдів доларів», – вважає Пітер Томсон.


За традицією, конференція DoAgro23 стала майданчиком для підбиття підсумків цього року та обговорення головних викликів 2023 року, котрий для сільгоспвиробників був ще складнішим, ніж 2022. Участь у ній прийняло більше 250 учасників: агровиробники, експортери, громадські діячі й урядовці.   

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!