Родина конюхів з Вінниччини відновлює прадавні кінні подорожі краєм  

0 386

У невеличкому селі Кузьминці Барського району, що на Вінниччині, сім’я конюхів організовує туристичні поїздки верхи маршрутом, протяжністю більш ніж 150 кілометрів. Усі охочі можуть відчути, як подорожували люди двісті років тому, пересуваючись на конях та ловлячи рибу, та спати при цьому в наметах або просто неба.    

“З дитинства дуже люблю коней, весь час проводив біля них, доглядав лошат та випасав дорослих. Після закінчення коледжу зрозумів, що в місті жити не зможу, тому повернувся додому. Я вважаю, що потрібно жити там, де тобі добре, і можна навчитися заробляти й у рідному селі. І сьогодні ми з батьком та мамою все робимо для того, щоб розвинути туризм у рідних Кузьминцях.

Років десять тому вирішив батько купив лоша, яке тримав тільки для верхової їзди. Через пару років купив ще одне, яке почали об’їжджати. І десь чотири роки тому ми вирішили зробити сільську туристичну садибу “На коні”. Поступово у нас з’явились п’ять їздових коней”, – розповів конюх Роман Підкругляк.

У туристичні подорожі Роман їздить разом зі своїм батьком Борисом Підкругляком, який є хорошим туристичним гідом — він самотужки зі старих книжок вивчив історію рідного краю, сам продумує маршрути, а також може заспівати народні пісні під гармошку.“Найпопулярніший маршрут для людей, які дуже гарно вміють їздити та подорожувати, триває тиждень і тягнеться від Кузьминців аж до скельного Лядівського монастиря — дорога туди й назад займає 167 кілометрів. Ми все необхідне возимо із собою, туристам потрібно мати із собою лише спальний мішок та каремат”, — каже Роман.

Необов’язково їхати на шестиденний маршрут, також можна приїхати на один, два чи три дні для оздоровлення. Загальновідомий факт, що тіло коня на два градуси тепліше за людське й це допомагає багатьом відновити організм. У Романа для таких гостей є спеціальний будиночок, де можна заночувати, а його мати нагодує запашним борщиком та пиріжками, приготовленими в п’єцу.

“Дуже часто до нас приїздять люди з Бару та сусідніх сіл, аби просто погладити коней, фотографуватись та покататися годину, — говорить Роман. — Дуже популярним є кінний ескорт, який ми надаємо на весілля для молодих пар. У нас є спеціальний віз, який ми прикрашаємо та наряджаємо коней”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Vin People  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!