Родіола рожева може стати справжнім золотим коренем для українських фермерів

0 3 326

Родіола рожева – лікарська рослина, яка може рости в Україні практично всюди, а попит на неї чималий у всьому світі. Та й коштує кілограм цілющого кореню цієї рослини чимало, пише SEEDS. 

Про таке розповів заступник голови Асоціації виробників лікарської сировини України технолог-консультант з вирощування лікарських рослин компанії «Шльосем-Україна», Олександр Губаньов, під час вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

«В останні 10-річчя виріс попит на застосування препаратів з родіоли у всьому світі. Тільки Норвегія в рік споживає препаратів з родіоли рожевої на суму приблизно 25 млн. євро, а це країна з досить невеликим населенням», – зазначив експерт.

За словами Олександра Губаньова, родіола рожева не вибаглива до грунтів. «Піщані не сильно підходять – вони швидко втрачають вологість. Ця культура сукулент – є волога і тепло – вона росте. В несприятливих умовах вона скидає зелену масу.

Для вирощування родіоли оптимальні всі області. Починаючи з 3-го року життя її можна вирощувати у всіх регіонах України. Однак на 1-2 році на Півдні України її вирощування може бути проблемним.

Фінансовий результат на вирощуванні родіоли рожевої отримують на 4-5 рік», – підкреслив Олександр Губаньов.«Яка ціна на корінь і скільки він коштує? Питання дещо риторичне: є оптові ціни, роздрібні ціни, народні. Є ціни українські … і всі вони різняться у рази.

Скажімо українська оптова ціна в середньому майже тисяча гривень за кілограм.

Ті ціни, за якими продає, скажімо Китай у різні країни, ту ж Європу, складає від 100 до 200-250 доларів або євро за кілограм. Це середня ціна», – зазначив експерт.  

«Мені часто телефонують різні фірми, ті, які свою продукцію реалізують за кордон. Вони всі зацікавлені в українській сировині. Вони готові брати великі партії готової сировини, але вона має бути гарної якості.

Ми зв’язувалися з Канадською компанією, яка займається вирощуванням родіоли у великих об’ємах. Вони заявили, що ринок необмежений – конкуренції вони не бояться», – додав Олександр Губаньов.


Народна назва родіоли рожевої – “золотий корінь”. Цілющі властивості кореневищ і коренів цієї рослини відомі здавна. Настоянка і екстракт з родіоли широко застосовуються в медичній практиці, як стимулюючий засіб при фізичному і нервовому виснаженні, підвищеній стомлюваності, неврозах, вегетативно-судинній дистонії. 

Корінь цієї рослини по м’ясистості нагадує корінь женьшеню, звідки і походить ще одна назва родіоли «алтайський женьшень».  

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!