Розмарин: вічнозелена рослина у вашому господарстві для здоров’я і кулінарії

0 639

Розмарин – вічнозелена чагарникова рослина з сімейства Ясноткові, приналежністю до якого можуть похвалитися відомі пряні трави – лаванда, шавлія, колеус, монарда. Про особливості вирощування та догляду за розмарином читайте на SEEDS. 

У природних умовах чагарник може виростати у висоту до 2 метрів. При гарному догляді і дотриманні правил агротехніки розмарин здатний довгі роки радувати оточуючих декоративними квітами та листям, що нагадують голки, а також санувати повітря в приміщеннях, завдяки виділеним фітонцидам. Походить з країн Середземного моря.

Розмарин з біблійних часів використовується як лікарська, пряно ароматична, фітонцидна і декоративна рослина. Його рекомендують для озеленення установ, садів і парків, що мають профілактично-оздоровчий напрямок.

Свіжий, бадьорий аромат розмарину збільшує концентрацію уваги, знімає нервову напругу.

Догляд і вирощування

В умовах відкритого ґрунту північної смуги розмарин, на жаль, вимерзає. Тому восени рослини з ділянки пересаджують в горщики і вносять в приміщення. Горщики поміщають на підвіконня самого світлого вікна.

Необхідно стежити, щоб земляний ком не пересихав і не промерзав. Ґрунт повинен бути помірно вологим. Корисно періодично обприскувати кущики, тоді листки будуть соковитими і блискучими.

Якщо недостатньо світла, а температура в приміщенні відносно висока, верхівки пагонів починають витягуватися, бліднути, в’янути. Таке явище спостерігали деякі власники розмарину. Особливо на початку зими, коли дні короткі, до того ж весь час стоїть похмура погода, світла для рослин було недостатньо.

Щоб надати рослинам привабливий вигляд, можна відщипнути витягнуті верхівки.

Коли довжина дня почне збільшуватися, та й погода ближче до весни частіше буде ясною, на рослинах відростуть більш компактні пагони. У квітні їх вже можна буде вкорінювати.

Проводячи вирощування розмарину у відкритому ґрунті, необхідно вибрати сонячне місце, бажано з хорошим дренажем і поживним ґрунтом.

Поливати розмарин потрібно помірно, а в жарку погоду кущі слід обприскувати водою, і тоді цінна рослина стане у нагоді в потрібні хвилини.

SEEDS  за матеріалам Agronomist

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!