Розмір завадив експортним амбіціям українських кавунів

0 2 813

У поточному сезоні український кавун залишається найбільш доступною ягодою на ринку. Продати кавун оптом з поля зараз можна в середньому по 3,5 грн/кг. І це підтверджують українські виробники.

Найбільш затребуваним, за словами президента кооперативу “Південий союз”, глави ПП “Олександр А. Синенко” Олександра Синенка, сьогодні на ринку є тип “Кримсон Світ”, повідомляє EastFruit.

Що ж стосується розмірів ягід і напрямків збуту, то тут, на думку великого виробника, все залежить від менталітету споживача, від специфіки самого кавуна, а також від виду тари та упаковки.

“Кавуни великих розмірів йдуть на внутрішній ринок, оскільки таку ягоду потрібно відокремити і поштучно упакувати. При тривалому транспортуванні великий кавун сам себе травмує. Тому на експорт йдуть сорти невеликого розміру”, – пояснює експерт.

Модні в цьому сезоні екзотичні жовті кавуни, а також ягоди квадратної форми в основному націлені на внутрішній ринок споживання, додає Олександр Синенко.

При цьому, за словами директора з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерини Звєрєвої, саме орієнтація вітчизняних виробників на вирощування кавуну великого калібру традиційних насіневих сортів є основною перешкодою при експорті української продукції.

“Великі торгові мережі, зокрема в країнах ЄС, вже давно адаптувалися до вимог тамтешніх споживачів – це має бути кавун з невеликою кількістю насіння невеликого розміру.

Саме тому, через невідповідність цим вимогам, сьогодні український кавун неохоче купують в Європі. І сьогодні Україна випала навіть з ТОП-25 найбільших світових експортерів цієї ягоди”,- зазначила фахівець ринку додавши, що через це українська продукція ще й суттєво програє в ціні чеським, французьким й навіть російським кавунам.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Fruit-Ukraine.org

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!