Розумна сівозміна може допомогти у боротьбі з шкідниками в органічному землеробстві

0 915

Виробникам органічної продукції не просто боротися з   хворобами та позбутися всіх шкідників. Однак одним з дієвих засобів боротьби може бути розумна сівозміна, пише SEEDS.

Про це розповіла Юлія Ворощук, керуючий партнер ТОВ «Органік Експерт Консалтинг», віце-президент ГС «Органічна Україна».  

«В органіці все не просто. Заборонені хімічні пестициди, гербіциди – в природі все має бути збалансованим. Ми розуміємо, що це довготривала боротьба. В нас немає можливості за один раз побризкати чимось і, за один раз позбутися всіх шкідників. Так не буває.

В природі пустим місце ніколи не буде. Якщо там є шкідники – їх потрібно вигнати, заселити чимось іншим.

Якимись ентомофагами. Або зробити так, щоб у цих шкідників не було їжі», – розповіла Юлія Ворощук під час ефіру на Agro FM.«Та сама сівозміна – це теж боротьба. Пасивна, але боротьба зі шкідниками і хворобами. Скажімо, не можна вирощувати на одному місці картоплю кожен рік. Навіть в звичайному землеробстві цього не можна робити, а в органіці тим паче.

Грунтові шкідники, якщо вже вони знають, що тут буде картопля і вона є – нікуди вони не подінуться. Якщо в нас є дротяник, то певно на томі місці картоплю хоча б три роки садити не потрібно», – вважає Юлія Ворощук.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!