Розведення гусей: прибутковий напрямок для внутрішнього та зовнішнього ринку

0 1 613

Директор фермерського господарства з с. Денихівка Київської області Валентина Максимчук займається розведенням гусей. Вона розповідає, що це не вимогливі птахи, яких можна вигідно реалізовувати і на внутрішньому ринку, і експортувати. Про власний досвід створення господарства, в якому зараз налічується 1000 гусей та про перспективи цього бізнесу читайте і дивіться на SEEDS.

“Я народилася в селі, як і мої батьки, мама пропрацювала 30 років у господарстві, а тато – понад п’ятдесят. Хочу продовжувати їхню справу. Завжди з батьками ходила на ферму, допомагала їм. Мені було цікаво, і я вирішила, що повинна жити тільки в селі. Скільки себе пам’ятаю, у нас були гуси, тому я вирішила займатися ними й надалі”, – згадує фермер.

Зараз у господарстві Валентини Максимчук працює 40 осіб. Директор стверджує, що їй подобається тут працювати, вирішувати проблеми людей. Фермер наголошує, що її мета – створити найкращі умови для своїх працівників.

Вирощуванням гусей вона займається вже 3 роки.

Гусак адаптований до нашого клімату, добре переносить зиму. До 30 градусів морозу птах витримує, не надто вимогливий до кормів, любить багато купатися”, – ділиться досвідом Валентина.

Зараз на фермерському господарстві налічується тисяча гусей породи велика сіра.

Директор зазначає, що гусак більше пасеться і менше споживає кормів, на відміну від качки, наприклад.

“Ми розводимо птицю в екологічно чистій місцевості на чистих кормах, які самі й вирощуємо, тому наш продукт абсолютно безпечний”, – зауважує пані Валентина.

Максимчук має великі плани розвитку свого бізнесу. Планує реалізовувати молодняк у кількості понад 12 тисяч голів, почати займатися виробництвом фуа-гра.

У свою чергу, експерти відзначають, що виробництво фуа-гра є прибутковим напрямом з точки зору орієнтації на експорт.

Валентина впевнена, що займається потрібною справою, і вважає себе щасливою людиною.

“Я вибрала таку професію, тому що мені хочеться бачити, як росте рослина, тварина – мені це подобається. Працювати в полі, на свіжому повітрі, з людьми. Рада, що люди задоволені нашою продукцією, що вона піде їм на користь. Українці дуже працьовиті, цим можна пишатися. Я рада, що народилася в Україні, я її дуже люблю. У нас гарна природа, ми багаті й морями, і горами, й зеленню, і повітрям. Для повного щастя більшого й не треба!”, – підсумувала фермер.

 

SEEDS за матеріалами UaTv

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!