Садівник з Львівщини вирощує більше 100 сортів персика

0 229

На землях фермерського господарства “Еко-Ягода”, що на Львівщині, росте близько 50 га плодоносних садів персика та ще 22 га – нових, які почнуть плодоносити цього року, пише SEEDS.

Цього року садівники планують досадити ще 15 га персику, розповів керівник господарства Любомир Стельмащук. Фермер займається вирощуванням кісточкових культур 20 років та консультує з цих питань інші господарства.

На дослідній ділянці садівника росте більше 100 сортів персика – українських, американських, канадських, французьких, іспанських та італійських сортів. Є сорти власної селекції, зареєстровані в Україні.

Читайте також: На Полтавщині колишній військовий виробляє крафтове варення та соки з плодів власного саду

За його словами, коли у 2003-му постало питання, що садити, або почати садівничий бізнес, розглядали традиційні яблуні та груші.

“Але коли потрапили у Польщу, один цікавий тамтешній експерт-садівник сказав: “Яблуню та грушу садять всі – ви спробуйте те, що у вас не садять. Наприклад, персик”.

До тих пір я був впевнений, що його можна добре вирощувати тільки на півдні. Тож ми на свій страх і риск посадили пів-гектара персика. Через рік, у 2004-му ми вже їли перші плоди”, – розповів він в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!