Садівник з Одещини виростив на березі лиману екзотичний сад

0 1 752

Понад 20 років тому підприємець Юрій Дубинчук переїхав з Одеси до Овідіополя. Там він придбав маєток на березі Дністровського лиману, де вирощує екзотичні рослини, пише SEEDS.

В Овідополі чоловік не тільки вирощує сад, а й має власну метеостанцію та організував автономне електропостачання. Переїхати вирішив через погіршення стану навколишнього середовища.

“Основна причина полягала в тому, що умови в Одесі погіршувались. Кількість машин збільшувалась, вихлопні гази у повітрі й люди їх вдихали. Відповідно, тривалість їхнього життя зменшувалась”, — пояснює садівник.

Чоловік вирішив посадити дерева, які покращують стан повітря. Окрім цього, він створив власний вегетарій, в якому можна вирощувати рослини цілий рік. Для цього садівник облаштував особливу конструкцію.

“Вегетарій дозволяє вирощувати рослини протягом року. І не тільки вирощувати, а й отримувати плоди. Томати, перець, баклажани спокійно тут ростуть. Вегетарій повинен стояти так: стіна темна – на північ, прозора стіна – на південь.

Дуже важливо, щоб нахил прозорої стіни був максимально таким, як сонце – навесні та восени, а літом навпаки, щоб він був вище і не так пропускав тепло”, — зазначає Юрій Дубинчук.

У вегетарії встановлений бак, що наповнюється прісною водою з лиману. Екзотичний сад налічує близько 600 рослин, серед яких, зокрема, є лимони та кумкват.

Читайте також: Садівництво рятує від хронічних та психічних захворювань

“Кумкват плодоносить зазвичай один-два рази на рік. І цього разу плоди з’явилися у другій половині – наприкінці літа, і от воно пішло-пішло. Бачите, навіть є ще плоди зелені, недозрілі. Уявляєте, взимку росте, квітне, і скоро можна буде його їсти”, — розповів садівник Суспільному Одеса.Також на своїй ділянці Юрій  Дубинчук вирощує гранат. Як він стверджує, його можна вирощувати не лише в Одесі, а й по всій Україні.

“Колись, коли було сильно холодно, я його посадив з південної сторони будинку, але зараз це абсолютно не потрібно. Раніше було мінус 18-19 градусів, зараз мінус 6 протягом кількох годин”, — додає чоловік.

За словами Юрія, те, що війна почнеться, він відчував інтуїтивно. Тому він почав до неї готуватись заздалегідь. Тепер побут чоловіка не залежить від проблем зі світлом, оскільки на подвір’ї є сонячні панелі. Крім цього, на даху його будинку розташована метеостанція.

“Спеціально в будинку стоїть така штука, яка повністю показує температуру, час, тиск, вологу, абсолютно все. Тобто я чудово знаю, яка буде погода, яка буде температура, чи буде дощ. А якщо був дощ, скільки вологи потрапило.

А поруч з метеостанцією, з південного боку, стоять сонячні панелі. Тепер я абсолютно не залежу від подачі електроенергії”, — розповідає Юрій.

Садівник каже: він працює понад 20 років заради того, щоб люди жили не менше ста років, не зверталися до лікарів і були щасливі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!