Секрет успіху механічної “Попелюшки” українського винахідника Фадєєва

0 400

Сортувати насіння вдома, та ще й тоннами? Легко! Спеціально для дрібних фермерів український вчений Леонід Фадєєв винайшов компактну механічну “Попелюшку”. За годину така машина легко сортує до тонни пшениці.

Навіщо потрібен такий унікальний агрегат і чому він користується шаленою популярністю серед фермерів багатьох країн, Леонід Фадєєв розповів в невеликому інтерв’ю для SEEDS під час виставки “Битва Агротитанів-2019”.

“Зараз ми впроваджуємо в світі технологію, яка називається “щадна пофракційна технологія виробництва сильного насіння”. Завдяки їй, ми можемо підвищити врожайність з кожного гектара і на кожній культурі щонайменше на 20-25% за рахунок того, що з посівного матеріалу ми відбираємо найсильніше насіння”, – каже винахідник.

“Інструмент, який відбирає найсильніші насіння, і є суттю нашої технології. Перше – не травмувати зерно. Зерно – це жива вагітна істота. Воно природою схильне тільки для того, що відтворювати собі подібне.

Друге – сіяти треба велике насіння. Третє – сіяти треба важке насіння. Але поки ви не відкалібруєте насіння за формою і розміром, ви важкі не отримаєте. Відтак, насіння має бути відкаліброване за розміром і за формою.

І остання ознака сильного насіння – воно має бути інокулюваним живими мікроорганізмами”, – зазначив Директор компанії “Завод “Фадєєв Агро”, автор цього геніального винаходу Леонід Фадєєв.

“Ось такі вони 5 ознак сильного насіння: нетравмоване, великі, строго відкаліброване за розміром і за формою, важке та інокульоване. Це і є технологія, яку реалізують наші насіннєві заводи.

В Україні таких насіннєвих заводів не менше 30-и. Вони вже працюють в 7 країнах, включаючи і Латинську Америку. Все це винайдено, розроблено, виробляється і продається в Україні”, – розповів учений.

Що ж стосується вартості – вона варіюється в залежності від завдань та обсягів виробництва. “Найбільша ціна за найкрутішу лінію була не більш як 5 мільйонів гривень. Це приблизно в 3-4 рази менше, ніж будь-який інший західний аналог”, – зазначив Леонід Фадєєв.

 

Набагато дешевше коштує компактна версія такого обладнання, про це розповів менеджер заводу “Фадєєв Агро” Олександр Васильєв. “У цьому році ми зробили машину для малого і середнього фермера. Називається ОКМФ-компакт (ОКМФ: очищально-калібруюча машина Фадєєва). У народі вона отримала назву “Попелюшка”. Випускається вона тільки з березня місяця”.

“Електроспоживання у цієї машинки 1 кіловат. Вона не вимагає особливих площ для того, щоб її кудись поставити. Вона обладнана коліщатами. Її спокійно можна переміщати. Габаритні розміри: 1,25 м. на 2,5 м. Плюс 2 метри заввишки. Продуктивність цієї машини – до тонни в годину по пшениці.

Для того, що б дрібний фермер підготував для себе якісний посівний матеріал – вона з цим абсолютно справляється. Машина універсальна, абсолютно для всіх культур. Коштує така машина 160 тисяч гривень”, – розповів Олександр Васильєв.

“Попелюшка” користується величезною популярністю, і не тільки в Україні.

“Замовлень по 5 в місяць прилітає – Україна і ближнє зарубіжжя: Казахстан, Молдова, Прибалтика, Румунія”, – зазначив менеджер заводу “Фадєєв Агро”.

За словами Олександра Васильєва, все обладнання запатентоване – ім’я українського винахідника Фадєєва стоїть під кожним патентом.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!