Селяни Волині змушені продавати картоплю майже за безцінь

0 189

У селах Волинської області селяни змушені за безцінь віддавати картоплю. В людей залишилося чимало картоплі, її треба терміново реалізувати, інакше через місяць-півтора вона втратить і товарний вигляд, і поживну цінність, пише SEEDS.

«На сьогодні закупівельна ціна картоплі – 2,50 гривні за кілограм. З 10 соток її можна зібрати максимум тонну-півтори. Виходить приблизно 2,5-3 тисячі гривень.

Від цієї суми відмінусовуємо вартість дизпального під час оранки, міндобрив, засобів захисту рослин від шкідників. І виходить, що не можна навіть перекрити затрат. Навіщо тоді садити, якщо працюєш собі у збиток?» – Розповідає господар Станіслав Понікарчук з села Межисить Ковельського району.

Не краща ситуація і в населених пунктах поблизу Луцька. Ціни на картоплю минулого врожаю так само низькі.

«Велику товарну бараболю у нас приймають по 2,50-3 гривні за кілограм, – розповідає Ольга Поліщук з села Затурці Володимирського району Волинським новинам. – А насіннєву – взагалі по півтори. Дізнавшись про ціни, син хотів викинути все з льоху на смітник. Чоловік ледве вмовив цього не робити».

За словами начальника відділу рослинництва і технічної політики управління АПР Волинської облдержадміністрації Олександра Книша, ціну на картоплю формує ринок. Минулоріч вона добре вродила, відповідно, попит перевищив пропозицію. Тому аграрії мусять її збувати за безцінь. Нинішнього року ситуація змінилась.

Читайте також: На Вінниччині стартувало промислове вирощування перцю та баклажанів

«Найімовірніше, цьогоріч площі під садіння картоплі в області будуть скорочені, – припускає Олександр Книш. – На це вплинули погодні умови – через повінь маємо й досі підтоплені сільгоспугіддя. Але зовсім відмовлятися від садіння другого хліба не варто.

Зараз є багато нових скоростиглих сортів картоплі, зокрема середньо-та ультраранніх, які можуть дати хороший урожай, якщо їх посадити наприкінці травня – на початку червня. Прогнозую, що скорочення площ спричинить підняття ціни. Приміром, зараз на ринку вже є молода картопля, і вона вартує недешево».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!