Сезон баштанних в Україні добігає кінця

0 1 489

У нинішньому році сезон баштанних в Україні завершиться в середньому на два тижні раніше, ніж роком раніше – у 2018-му, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Згідно з даними щоденного моніторингу проекту, якщо в минулому році сезон реалізації динь і кавунів закінчився в середині вересня, то в цьому році виробники вже все частіше повідомляють про завершення сезону продажів.

На думку експертів, це пов’язано зі зниженням врожайності баштанних в країні через несприятливі погодні умови.

Наразі виробники пропонують до продажу залишкові партії кавунів по 1,5-4 грн/кг, що в середньому в 2 рази дорожче, ніж в кінці минулого робочого тижня. Тим часом, останні партії динь фермери готові відвантажувати по 2,5-6 грн/кг залежно від сорту та якості, тоді як тижнем раніше ціна на цю продукцію була на 15% вище, ніж сьогодні.

Як відзначають учасники ринку, поточний сезон був вкрай невдалим як в плані темпів реалізації, так і в плані ціноутворення. При цьому в нинішньому році помітно збільшився відсоток продукції нестандартного, більш великого розміру, яку покупці купували неохоче.

Ще одним негативним фактором сезону стала посуха, яка спостерігалася в низці регіонів і доволі часто давала негативний вплив на якість баштанних.

Варто зазначити, що ціна на кавуни в Україні наразі в середньому вже на 35% нижче, ніж за аналогічний період минулого року. Ціни на дині в середньому знизилася на 45% в порівнянні з ціною на дану продукцію роком раніше.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!