Що треба знати, щоб суттєво заощадити на кормах для корів: поради ірландських вчених

0 167

Режим годівлі високоудійних корів у випасний сезон дозволяє суттєво заощадити на покупних кормах без негативного впливу на їхню молочну продуктивність. Таку думку висловлюють ірландські вчені.

У середньому високопродуктивні корови дають 7,5 тис. л молока за період лактації.

Застосовувати таку технологію слід із середини періоду лактації, коли можна знизити вміст білка в пропонованому тваринам концентраті до 14-16%. Утім, корови, які здатні виробляти понад 25 л на добу, у випасний період повинні отримувати ЗЗР вночі. Це не лише сприяє досягненню належних економічних показників, а й дозволяє підтримувати належний енергетичний баланс і здоров’я корів.

А ось для корів із дуже високою продуктивністю ефективним зоотехнічним рішенням ірландські фахівці вважають цілодобову годівлю із залученням ЗЗР.

Для фермерських господарств у секторі молочного тваринництва критично важливо у найефективніший спосіб використовувати потенціал власних пасовищ за формування раціонів годівлі високоудійних корів. Таким же критичним є також приготування якісного силосу.

Зменшення кількості концкормів у раціоні корів після отелення забезпечує певну економію, проте в довгостроковій перспективі підсумковий ефект буде аж ніяк не позитивним. Для корів із продуктивністю понад 8 тис. л за період лактації витрата концкормів становить до 2,5 тонн у рамках економічно прийнятної рентабельності виробництва.

Тому в реальному вираженні скорочення споживання концкормів навіть на кілька сотень кілограмів на тварину суттєво не вплине на загальну собівартість виробництва молока. Короткотерміновим ефектом такого рішення буде негайне скорочення виробництва молока.

Збіднення раціону може спричинити проблеми з отеленням, а належна фертильність є важливим чинником ефективності. Погана фертильність означає збільшення частки ялових, менш продуктивних корів. Також збалансоване харчування сприяє підтриманню належного стану здоров’я тварин.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!