Щороку Україна експортувала близько половини вирощеної лохини

0 779

Починаючи з 2016 року Україна щорічно експортувала близько половини вирощеної лохини. Винятком став тільки  2018 рік. Однак дещо стоїть на заваді розвитку такого експорту, пише SEEDS.

Одним із основних факторів, що стримує розвиток експорту лохини, є високий рівень цін, який поки що утримується на внутрішньому ринку, пише «Фруктовий Проект ТОВ» на своїй сторінці у Facebook.

«Однак, низка українських компаній, не зважаючи на високий рівень цін усередині країни, продовжують робити ставку на експорт. Подібний рівень цін на внутрішньому ринку – тимчасове явище, яке стало можливим дякуючи цілому ряду умов, проте не є економічно обґрунтованим», – йдеться в повідомленні.   

Водночас за даними Проекту імпорт лохини також зростає. «Протягом 2-х останніх років імпорт лохини значно зріс, що пов’язано із зростанням попиту у періоди, коли пропозиція вітчизняної продукції відсутня.

У 2019 році Україна імпортувала 77,7 т лохини. 44% ягоди було ввезено із Іспанії, 28% – із Перу, 18% – із Марокко. Основними постачальниками свіжої лохини на ринок України є Іспанія, Чилі, Перу, Марокко, Нідерланди», – повідомляє Проект.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!