Щороку в Україні виникає понад 27 тисяч стихійних звалищ

0 298

Наразі Україна входить до десятки країн із найбільшим обсягом сміття на одного жителя країни. Щороку в Україні продукується 3,474 млрд тонн сміття, з яких переробляється лише приблизно 4%.

Щороку обсяги сміття зростають, а в Україні наростає справжня сміттєва криза. Про це йшлося під час круглого столу “Сталий розвиток компаній. Шляхи розв’язання проблем зі сміттям – перший крок до циркулярної економіки”, організованого комунікаційним агентством Adsapience та освітнім проєктом Sustainability Room, пише SEEDS. 

Наразі в Україні спалюється 3% усіх відходів, переробляється також 3%, розповіла співзасновниця освітньої платформи Sustainability Room Наталія Гордійчук. Водночас, за її словами, в Національній стратегії управління твердими побутовими відходами передбачено, що до 2023 року переробка зросте до 15%, а до 2030 року – до 30%.

“У Національній стратегії управління твердими побутовими відходами були прописані такі ключові показники ефективності на 2020, 2023 та 2030-ті роки.  Починаючи з 2023 року 23% населення почне сортувати сміття, а до 2030 року цей показник має становити 48%. Це показники, до яких стратегія прагне”, – додала Наталія Гордійчук.

Експерт зазначила, що 94% сміття вивозиться комунальними підприємствами на сміттєві полігони. “Щороку виникає понад 27 тис. стихійних звалищ. І в Національній стратегії (управління відходами – ред.) прописано, що до 2030 року з 27 тис. вони мають зникнути до нуля”, – наголосила експерт.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!