Сир під покровом шоколаду – ексклюзивні ласощі майстрині зі Слов’янська

0 1 649

Сир сам по собі дуже смачний продукт. Але якщо шматочок сиру помістити в оболонку з шоколаду, вийде неповторний делікатес, виготовляють який в невеликому українському містечку Слов’янськ.

Кожне нове поєднання – новий шедевр, бо виробляють такі смаколики винятково з домашніх крафтових сирів. Такі сири кожен раз самі по собі мають неповторний смак, розповіла в інтерв’ю SEEDS господиня сімейної міні-ферми “Срібне копитце”, яка і виробляє ці неймовірні ласощі, Ксенія Корчма.


– Більшість кондитерів всередину сирних цукерок поміщають суміш під назвою ганаш. Що знаходиться всередині ваших цукерок?

– Ось тут ми дуже сильно відрізняємося від інших – у нас в цукерках завжди цілісний шматочок сиру. Так, наші цукерки корпусні, як і у більшості кондитерів, але всередину корпусу крім сиру ми завжди додаємо якийсь солодкий прошарок щоб заповнити пустоти між сиром і верхнім шаром шоколаду.– Скільки зараз різновидів сирних цукерок Ви робите?

– Все залежить від кількості сиру і його різновидів. У нас всі сири авторські. Буває замовляють 2-3 коробочки певних цукерок з певним видом улюбленого сиру або асорті. В основному такі цукерки ми робимо до свят: 8 березня або Новий рік.

На жаль, але наші цукерки підійдуть далеко не до всіх Днів народження, оскільки сирні цукерки – це відпочатку сезонний продукт. Влітку їх поштою не особливо й відправиш. Це ж шоколад – він в дорозі розтане.

– Як довго такі цукерки зберігаються після доставки?

– Приблизно 10 днів в холодильнику. Це наші рекомендації. Однак наші цукерки можуть зберігатися і довше.

– Ви давно вже робите сирні цукерки?

– Вже два роки. Ми були одними з перших, хто почав випускати корпусні цукерки з сиром в Україні.– Сир в цукерках виключно вашого виробництва?

– Так, весь сир ми робимо самі. У нас є і кози, і корови. Зараз на нашій фермі тільки 50-70 голів кіз.

Ми робимо сир як з козячого, так і з коров’ячого молока і займаємося цим уже понад 5 років. Але з козячого виходить більш “делікатесний” товар, і більш елітні сорти сиру.

Коли ми починали свою справу в 2015 році, таких сімейних ферм, як наша, було дуже мало. Це потім вони почали рости, як гриби після дощу.

– Де Ви навчалися виробництву сирів?

– Я ніде особливо не вчилася – самоучка. Все доводилося шукати в інтернеті з перекладачем. Багато майстрів свої секрети не видають – все знаходили самі шляхом проб і експериментів.

Зараз виробляємо багато видів, в тому числі і не зовсім звичайні. Є і кавовий сир, витриманий в каві, лавандовий з додаванням квітів лаванди. В останньому головне не переборщити з квітами – все добре в міру.– Українські виробники сирів дуже часто відвідують виставки, стверджуючи, що це і додаткова реклама, і чудовий майданчик для продажу. Ви не часто відвідуєте такі заходи?

– На жаль, все господарство тримається на нас, залишити ні з ким. Запрошують багато і часто. Про нас найчастіше дізнаються зі ЗМІ або за порадою від старих клієнтів, їх у нас достатньо багато, і всі вони з нами досить давно. Всі свої товари ми продаємо тільки через інтернет.

– Напевно що досвід онлайн-продажів вас добряче виручив за часів карантину?

– Дуже. Перші 1-2 місяць продажі помітно збільшилися. Але потім все повернулося на свої місця.

– Чи є в ваших планах виробництво чогось нового і незвичайного з молочних продуктів?

– Не так давно ми виграли грант, за рахунок якого купили професійне обладнання. Збираємося в сусідньому будинку обладнати окремий цех. Згодом плануємо проводити і майстер-класи та дегустації. Але це все тільки на стадії планування. Дуже хочеться побудувати магазин, а за склом – виробництво.

Всі наші сири тільки з натурального молока і зроблені на радість і для здоров’я покупців.

 

Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!