Скороплідні та високоврожайні: селекціонери з Буковини вивели нові сорти горіхів  

0 679

Селекціонери Придністровської дослідної станції садівництва, що на Буковині, вивели 4 сорта горіха з латеральним плодоношенням, дерева яких ростуть невисокі, зазвичай скороплідні та високоврожайні. Завдяки цим перевагам витрати на закладання горіхового саду вдається значно швидше компенсувати.

«Латералом у садівництві називають молодий однорічний пагін зі сформованими плодовими бруньками, на яких утворюється врожай наступного року. У сортів горіха з латеральним плодоношенням дерева порівняно невисокі, зазвичай скороплідні та високоврожайні», – зазначають Наталія Гаврилець, Зіна Кожокар, Оксана Микичук, Людмила Олексюк, наукові працівники Придністровської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН.

Вони повідомляють, що 2016 року було запатентовано сорт Легінь. А ще три нових сорти: Красень, Гетьман і Скарб проходять державне випробування.


Сорту Легінь властива скороплідність, стабільна і помірна врожайність та стійкість до марсонії, він утворює великі плоди. Урожайність маточного дерева віком 22 роки становить 58 кг.

Сорту Красень властива стабільна урожайність та стійкість до марсонії. Середня врожайність рослин віком 15 років — 25,9 кг/дерево. Плоди дуже великі (15,1 г), еліптичної форми. Товщина оболонки 1,3 мм.

Сорту Гетьман властива стабільна урожайність і стійкість до марсонії. Середня урожайність рослин, що сягнули 20 років, — 50,4 кг/дерево. Плоди дуже великі, масою 20,2 г, трапецієподібної форми. Товщина оболонки 1,2 мм.

Сорт Скарб формує дерево з компактною кроною та характеризується латеральним плодоношенням. Плоди великі, із середньою масою ядра 15,3 г. Ядро відділяється цілим та половинками, на нього припадає 52,6% загальної маси плоду. Смак ядра добрий, воно забарвлене у колір світлої соломи. Шкаралупа тонка і легко розколюється. Сорт стійкий до хвороб і шкідників.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!