Стало відомо чому ранні овочі в Україні подешевшають ще не скоро

0 399

Ціни на ранні овочі в Україні залишаться високими до початку літа. Причина – несприятливі кліматичні умови на півдні України і, як наслідок, часткова втрата врожаю.

Тільки в Миколаївській області під час зворотних заморозків озима цибуля, плантації суниці садової (полуниці) та малини вимерзли в середньому на 30-40%, а в деяких господарствах – на 100%. Про це розповів Олег Калінін, фахівець з розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) в Миколаївській області та Фонду LASKA.

«З початку березня кілька разів на ґрунті температура опускалася до мінус 3-4°С, один раз до мінус 12°С. Тож не дивуйтеся, що ціни на редис та молоду капусту зараз настільки високі», – розповідає Едуард Дембінов, фахівець з розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) в Херсонській області та ГО «Земля Таврії».

«Торік у цей час оптова ціна редису становила 2 грн., і виробники масово викидали овочі у посадки біля ринку в Великих Копанях, а сьогодні редис оптом коштує 35-38 грн», – додає він.

Едуард Дембінов також повідомив, що на півдні України через дощову погоду, яка тримається вже кілька тижнів, досі не висадили картоплю у відкритий ґрунт. Затримується на 2 тижні і посадка білої, червоної і ріпчастої цибулі.

«Вологість землі настільки висока, що трактор просто провалюється», – пояснює фахівець з розвитку плодоовочевого ринку. Так що врожай цих культур слід очікувати не в середині літа, а вже в серпні.

Плодоовочівники кажуть, що на ціну вплине і підвищення тарифів на електроенергію, так як всі види упаковки стануть дорожчими: сітки, ящики, коробки. Цього року спостерігається різкий стрибок цін на агроволокно, тепличну плівку, подорожчали і насіння, добрива, ПММ. Послуги сезонних працівників також стали дорожчими на 10-15 грн. і становлять 45-50 грн. за годину.

Крім того, за словами Едуарда Дембінова, фермери Херсонщини цього року скоротили площі під овочевими культурами в середньому вдвічі.

 

SEEDS.org.ua за інформацією UHBDP

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!